Vali Şıldak’ın 23 Nisan mesajı

Vali Hasan Şıldak’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99’ncu yıl dönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İşte Vali Şıldak’ın mesajı!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıl dönümünü ve en değerli varlıklarımız çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

Milletimizin içinden geçtiği olağanüstü dönemde kurtuluş mücadelemize,  dirilişimize öncülük eden Türkiye Büyük Millet Meclisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşımızın kazanılması ve Cumhuriyetimizin ilan edilmesi sürecinde çok önemli roller üstlenmiştir.

99 yıl önce egemenliğin millet iradesine bırakıldığı, Türk Milletinin kendi geleceğine yön verdiği bu önemli tarih Büyük Önder Atatürk tarafından çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir.

Amacımız, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş ruhunu, Kurutuluş Savaşı ruhunu yaşatarak, aynı şuurla vatanımıza sahip çıkmak, istikbalimiz ve umudumuz olan çocuklarımıza daha iyi bir gelecek ve daha güçlü bir Ülke bırakmak için tüm gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygularla çocuklarımızı çok sevdiğimizi ve onlara güvendiğimizi bir kez daha vurgulayarak, başta Atatürk olmak üzere bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir