Kış tedbirleri toplantısı yapıldı

Kış mevsiminde kamu hayatını olumsuz etkileyebilecek risklerin azaltılması için alınması gereken tedbirlerle kurumlararası eşgüdümü gerektiren konuların görüşüldüğü “Kış Tedbirleri” toplantısı yapıldı.

Göl Polis tesislerinde çeşitli kurumların temsilcileri biraraya geldi.

Toplantıda Kış Tedbirleri görüşüldü.

Yoğun kar yağışı ve don gibi meteorolojik olayların cereyan edeceği kış şartlarında kentte ve kırsalda genel hayatı etkileyebileceği, can ve mal kayıplarına sebep olabileceği olaylara karşı tedbirler tartışıldı.

Kışın kamusal hayatı olumsuz etkileyecek risklerin azaltılması için alınacak tedbirlerle ilgili kurumlararası eşgüdüm gerektiren konular masaya yatırıldı.

Toplantıya Burdur valisi Ali Arslantaş Başkanlık yaptı.

Toplantıya, Burdur Valisi Ali Arslantaş, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı V. J. Alb. Engin Hatipoğlu, ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Arslantaş, “kazasız belasız, yaralanmasız, maddi kayıpsız, can kaybı yaşamadığımız bir kış sezonu geçirmeyi diliyorum” dedi.

İl Emniyet Müdürlüğü ve Karayolları 134. Şube şefliğinin sunumları ile başlayan toplantıda, Vali Arslantaş tarafından kurum müdürlerine söz verilerek, koordinasyonu gerektiren konular değerlendirildi.

Meteorolojiden yapılan yoğun kar yağışı ve don uyarılarında ilgili kurumlar tarafından yapılacak olan çalışma esasları belirlendiği toplantıda önceki yıllarda meydana gelen olaylar göz önünde bulundurularak özel önlem alınması gereken yollar, yerleşim yerleri ve benzeri etkilenebilecek alanlarla ilgili tedbirler ve hazırlıklar yeniden gözden geçirildi.

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kapanabilecek yolların açılmasına yönelik çalışmalar, yolda mahsur kalan vatandaşlar, eğitim ve öğretimin kesintisiz devam edilebilmesi için başta taşıma bölgesi okullar olmak üzere şehir içindeki riskli yollara müdahale konuları ele alındı.

Ayrıca, elverişsiz hava şartları dolayısıyla yaşanabilecek, zirai don, içme suyu şebekelerinde yaşanabilecek donmalar ve soba zehirlenmelerine karşı ilgili kurumlar tarafından duyurular yapılarak, halkın bilgilendirilmesi, evsiz ve kimsesiz kişilerin barınmalarının sağlanması konuları görüşüldü.

Asılsız ihbar konularının da gündeme geldiği toplantıda, asılsız ihbarda bulunarak karla mücadelede mağduriyete neden olan vatandaşlara Kabahatler Kanunu’nca yasal işlem yapılması, çetin kış şartlarında sokak hayvanlarının olumsuz etkilenmemesi için gerekli tedbirlerin alınması konuları da ele alınarak görüşüldü.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.