Küçücük çocuk, köpek dehşetini yaşadı

Başıboş Pitbul’un yarattığı dehşet

Burdur’da da cadde ve sokalar başıboş köpeklerin işgali altında; tedbir için tren yolunda olduğu gibi can kaybının olması mı bekleniyor?!

Hayvanseverlerin tepkisinden korkan yetkililer ve belediyeler kaygısız bekleyişlerini sürdürüyor

Gaziantep’te 4 yaşındaki Asiye Ateş, bir sitenin bahçesinde pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğrayarak dehşeti yaşadı, ağır yaralı olarak hastanede tedavi altına alındı. Hastane baştabibi, “ben böyle bir şey görmedim” diyerek vahamete işaret etti. Gaziantep Valisi, başıboş köpekleri toplatacağına 6 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Burdur’da da ana arterlerde ve sokak ve caddelerde başıboş köpekler cirit atıyor. Yetkililerin harekete geçmesi için illa ki demiryolunda olduğu gibi can kaybı mı yaşanması lazım?!

Önceki gün sokak köpeklerinin dehşeti Gaziantep’te yaşandı.

Pitbul cinsi sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan 5 yaşındaki bir kız çocuğu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Yazılı açıklama yapan Gaziantep Valiliği, olaya ilişkin 6 kişinin gözaltında olduğunu ve adli sürecin devam ettiğini bildirdi.

BAŞTABİP: “BEN MESLEK HAYATIMDA GÖRMEDİM BÖYLE BİR ŞEY”

Öte yandan Gaziantep’te faaliyet gösteren olaymedya.com’un haberine göre, Asiye Ateş’in tedavi gördüğü hastanenin başhekimi Dr. Beyhan Tahmazoğlu açıklama yaptı. Tahmazoğlu, “Yoğun bakımda en az 3-4 gün sürecek kritik süreci olacak. Daha sonraki süreçte de yine birtakım operasyonlar geçirecek. Dünküne göre şu anda sağlık durumu biraz daha iyi olmakla birlikte hayati tehlikesi devam ediyor. Deri ve kemik doku kayıpları var. 10 günlük süreç sonrasında konuşabiliriz. Yüzünün sağ tarafında kalıcı hasar olabilir. Baş ve boyun bölgesinde kemik dokuyu içerisine alacak şekilde, ben meslek hayatımda görmedim” dedi.

TÜRKİYE KAMUOYU AYAĞA KALKTI; İNFİAL YAŞADI

Gaziantep’teki köpek dehşeti köpek terörünü bir kez daha gündeme getirdi.

Olayın video görüntüleri sosyal medyaya düşer düşmez Tren Topic (TT) oldu.

Türkiye’nin dört bir yanında infial yaşandı.

İnsanlar, sokak köpeklerinin cadde ve sokaklarda başıboş dolaşmasına hayvanseverlerin tepkileri sebebiyle ya da masraftan kaçınmak amacıyla göz yuman yetkililere ateş püskürdü. Hayvan sevgisini insana saygı ilkesinin önüne koyan sözümona hayvan hakları savunucusu lobilerin baskılarına boyun eğen yetkililer kentlerimizin cadde ve sokaklarını vahşet alanlarına dönüşmesine göz yumdu.

Böylelerinin sahte ve sözde hayvan sevgisi insana saygının üzerinde mi değer taşıyor?

Veteriner Hekimler odalarının çalışmalarına göre ülkemizde 10 milyonu aşkın başıboş sokak köpeği bulunmaktadır.

Öte yandan Dumlupınar Üniversitesi’nin araştırmasına göre her yıl ülkemizde 300 bin kişi köpek ısırması sebebiyle kuduza yakalanmaktadır. Günde 775 kişi köpek ısırması yüzünden hastanelere başvuruyor. Hayvan hakları savunulurken insan haklarının gözardı edildiği dikkatlerden kaçıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “SOKAK KÖPEKLERİNİ TOPLAYIN; BARINAKALRIN SAYISINI ARTIRIN!”

Halkın isyanını Cumhurbaşkanı Erdoğan tercüman oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıda “Gaziantep’teki Pitbul dehşeti bardağı taşırdığı. Bu nedenle tehlike arzeden tüm köpeklerin toplanmasını istiyorum. Buradan da başkanlara söylüyorum” dedi.

Son zamanlarda sokaklarda başıboş köpek popülasyonunda artış olduğu, Gaziantep’te olduğu gibi birçok yerde “katil köpek” sayısının olağanüstü arttığı ifade edildi.

DEMİRYOLUNDAKİ GİBİ CAN KAYBININ YAŞANMASI MI BEKLENİYOR?

Burdur’da da son zamanlarda cadde ve sokaklarda başıboş köpek sayısının gözle görülür şekilde arttığı, gelen geçenlere saldırdığı, Belediye çöp arabalarının arkasından havlayarak koşturduğu, ara sokaklarda köpek çetelerinin dolaştığı, zaman zaman çocuk ve kadınlara saldırdığı dillendiriliyor. Bütün herkes yetkililerin ve Belediye’nin, sokak köpeklerini toplayıp barınağa kapatmak için demiryolunda geçen haftalarda yaşandığı gibi can kaybının olmasını mı beklediği sorgulaması yapıyor. Aşağıda Gazeteci Murat Dilek’in geceyarısı evini önünde şahit olarak çektiği video olayın vahametini ce geciktirelemezliğini ortaya koyuyor.

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.