KYK’larda neler oluyor?

Basiretsiz ve liyakatsiz yöneticilerin ellerinde öğrenciler hayatlarından oluyor

Burdur CHP Gençlik Kolları yaptığı yazılı açıklamada, Salda Kız KYK Yurdunda, öğrencilere “pişmemiş, kurtlu, hijyenden uzak, son kullanım tarihi geçmiş gıdalar”la yapılan yemek verildiği iddia edildi.

Dün Aydın Güzelhisar Kız KYK Yurdu’nda defalarca yönetim uyarıldığı halde uyarılar dikkate alınmayınca asansörün düşmesi sonucu bir öğrenci hayatını kaybetti. Bütün yurtta infiale neden olan olayın ardından ülkenin dört bir yanında asansörlere “Katil KYK” yazılmaya başlandı; “Devletin KYK yurdunda bir gencin hayatını kaybetmesine yol açan olayın nedeni ihmal, sorumsuzluk, liyakatsizlik, kaderciliktir… Bu ülkede çocukların ve gençlerin hayatını zerre kadar önemsemeyen bir kamu bürokrasisi var…” yorumlarına neden oldu.

Bu kapsamda CHP Burdur gençlik Kolları’nın yaptığı yazılı açıklamada, Salda Kız KYK Yurdu’nda öğrencilere “pişmemiş, kurtlu, hijyenden uzak, son kullanım tarihi geçmiş gıdalar”la yapılan yemek skandalı protesto edildi.

Açıklamada CHP’li gençler, “Bizler öğrenci arkadaşlarımızın taleplerine dün olduğu gibi bugünde sahip çıkacak, arkadaşlarımızın buna benzer bizlere ilettiği sorunlar ile birlikte sürecin takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz.” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.