Mimar Küçükkaplan Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıkladı

Dün İstasyon Çaybahçesinde basınla bir araya gelen AK Parti Burdur Belediye Meclisi Üyesi Mimar Fatıma Küçükkaplan, Belediye Başkanlığı aday adaylığını kamuoyuna açıkladı.

Mimar ve Belediye Meclisi Üyesi Fatıma Yıldırım Küçükkaplan İstasyon Park’ta düzenlediği basın toplantısında AK Parti’den Burdur Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Serbest mimar olarak mesleğimde 28 yılı tamamlayıp emekli olduğum yaşamıma, çok şeyi sığdırmış olduğumu geriye dönüp bakınca anlıyor, yaptıklarımdan pişmanlık duymamış olmanın gururunu yaşıyorum. Dediğim gibi mimarlık mesleğimi serbest icra ederken; siyasi faaliyeti ülkeye hizmet çabası olarak görüp, Adalet Ve Kalkınma partisine üye olarak girip 20 yıla yakın bir süre aktif çalışma olanağı buldum.
10 yıla yakın bir süredir Burdur Belediye Meclisi üyeliği görevimi sürdürmekteyim. Her ne kadar bir parti üyesi olarak yer almış isem de Belediye Meclisi ve görev aldığım komisyonlarda vicdanım ve meslek etiğim belirleyici olmuştur. Demokrasinin beşiği olduğunu bildiğimiz yerel yönetimlerin, insana en yakın hizmet basamakları olduğu bilinci ve 10 yıllık meclis üyeliği tecrübemle, yaşayarak görüp, toplumun beklentilerini yakınmayla yetinmek yerine, görev üstlenmeyi aydın sorumluluğunda görüp, Mart 2024 yerel seçimlerinde Burdur Belediye Başkanlığına aday adayı olmaya karar verdim.
Belediye meclis üyesi olarak tüm zorlamalarım ve meclis toplantılarını terk etme boyutuna varan mücadelelerime rağmen mevzuat hazretlerini aşıp, halkın hak ve hukukuna sahip çıkılmasının mümkün olmadığını gördüğüm için Türkiye’ye örnek olacak biçimde sözde değil özde şeffaf, yönetişim adıyla tanımlanan-tüm tarafların katılımcılığına kapı aralayarak birlikte yönetme kültürünü siyasi hayatımıza kazandırmak için Başkanlığa aday oldum. 10 Yıla yakındır meclis üyesi olduğum halde bilgi alamadığım belediye varlığı şirket hesaplarını Burdur halkının bilgisine sunabilmek için başkanlığa aday oldum.
Halkına ucuz ve nitelikli hizmet sağlamak görevi olan belediyenin; otogazı pahalıya satabilmek için Kartel oluşturması karşısında Belediye Meclisinin hukuken çaresizliğini durduracak bir anlayışı siyasi hayatımıza kazandırabilmek için başkanlığa aday oldum.
Evsiz vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak görevi olan belediyenin, 18 uygulamasıyla evi arsası elinden alınarak perişan edilen yurttaşların acılarını çaresizlik içinde paylaşan bir meclis üyesi olarak, imarda ranta dayalı bir Belediyecilik anlayışını sona erdirmek için başkanlığa aday oldum.
Henüz aday adayı olduğum bu süreçte proje sunumlarında bulunmayı doğru bulmadığımı, partimiz olarak adayların belirlenmesiyle halkımızın bilgisine sunulacak olmakla birlikte, kişisel önceliklerimden saydığım bir iki konuya vurgu yapmak istiyorum. Geleneksel aile yerine çekirdek aile yapımızda yükü çeken kadının yaşadığı çaresizliği en iyi anlayacak bir kadın, bir anne olarak, Gadın Burdur’umda Gadının canına tak eden susuzluk gibi yönetsel zorlukları yaşatmamak için başkanlığa aday oldum. Burdur halkını canından bezdiren yaratılmış susuzluk olayı; İçme suyunun, oy uğruna tarımsal sulama amaçlı kullanılmasına göz yumulmasıyla yaratılmış bir sorundur, içme suyunun kaçak kullanımıyla sulamada kullanılması önleyerek.

Su havzasındaki kaçak sondajlarla yer altı sularının tarımsal sulamada kullanılmasın önlenmesiyle. Senir suyu şebekeye dahil edilerek. Taşkapı Köyündeki yer altı su rezevlerinden çekilecek suyun şebekeye dahil edilmesiyle mevcut suyun sertliği yumuşatılarak içilebilir yeterlilikte şehir şebeke suyuna kavuşacaktır Burdur halkı.
Burdur Gölünün kurumasında etkili olduğu bilim insanlarınca açıklanan, sayıları 2-3 bini bulduğu söylenen kaçak sondajların sökülmesiyle Burdur Gölünün kuruması önlenecektir.
Parti programında yer almasına gerek olmayan, Belediye Başkanının görev ve sorumluluğu olan bu görevleri gerçekleştirecek cesaretin ifadesi olan Efelik misyonu ile Teke Yöresi Gadın Burdur’unun Topuklu Efesi olmaya adayım!
Gadın Burdur’uma BURDURlu bir gadın eli değmeli diyorum!
Kültürümüzde “Şehrül-Emin” ünvanı, şehrin emanet edileceği güvenilir kişi olarak döneminin yöneticilerine verilmiştir Belediye başkanlığı için gerekli olan meziyet; İstanbul’u, Ankara’yı bilmesi, Hükümette çok tanıdığı olması gibi sübjektif kriterlerle tanımlandırılması değildir Belediye başkanlığı için öncelikle vicdan sahibi olması, diğeri de beytül mal denilen kamu malını çalmadığı gibi çaldırmayan, utanmasını bilen kişi olmasıdır.
Sayın Cumhurbaşkanımızın aktif siyasete milletvekilliğinden önce Belediyede başlaması bir tesadüf olmadığı gibi Belediye Başkanlığının milletvekilliği tecrübelerine ihtiyaç duyulan yerler olamadığı da aşikârdır. Zira 3 dönem kuralı ile hizmet alanı olan siyasetin meslek olmasını önleyen bir parti Burdur Gölünün kurumasında etkili olduğu bilim insanlarınca açıklanan, sayıları 2-3 bini bulduğu söylenen kaçak sondajların sökülmesiyle Burdur Gölünün kuruması önlenecektir.”
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.