Lisanımünasiple talep edene verirler

Başkan Ercengiz’in Ankara çıkartması, birçok görüşme, temas ve çeşitli ilişkiler sonucu birçok müjdeli haberle noktalandı. Toplu konuttan biyolojik arıtma tesisine, enerji santralinden belediye hizmet binasına kadar destek sözü alarak geri dönen Başkan Ercengiz, “30 Mart 2014 günü seçim bittikten sonra söz verdiğimiz gibi Burdur’umuzun ve Burdur Halkı’nın geleceği için gece gündüz demeden yaptığımız çalışmalarımıza bir yenisini daha eklemenin kıvancını yaşıyoruz” diye sevincini belirtti.

Ankara’da bir dizi temaslarda bulunan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, toplu konut, İleri Biyolojik Arıtma Tesisi, Güneş Enerji Santrali projesi ve Belediye Hizmet Binası için müjde verdi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu. Başkan Ercengiz, TOKİ Başkan Yardımcımız Hemşerimiz Mehmet Özçelik, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Mehmet Göker ile birlikte TOKİ Başkan’ı Mehmet Ergün Turan’ı ziyaret etti.

TOKİ HAMLESİNDE ÇEŞİTLİ PROJELER MASAYA YATIRILDI

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın makamında gerçekleşen toplantıda; 1960’lı yıllarda Burdur Belediyesi’nden Milli Savunma Bakanlığı’na devredilen Atatürk Mahallesindeki 241 bin metrekare alanın 50 bin metrekaresinin imara açılarak toplu konutla değerlendirilmesi, diğer alanında yeşil alan rekreasyon alanları olarak düzenlenerek yeni bir kent görüntüsünün oluşturulması görüşüldü. 1971 yılında yapılmış olan Depremevleri afet konutlarının da yaklaşık 320 vatandaşımızın konutlarının da insanca yaşanacak modern konutlarla değişiminin sağlanması konuları masaya yatırıldı. Ayrıca, Büğdüz yol kavşağında bulunan 24 bin metrekarelik alan da dar gelirli vatandaşlarımız için yaklaşık 250 konut üretileceği yapılan ortaklaşa çalışmada karar verildi.

TOKİ ile yapılan görüşme hakkında bilgi veren Başkan Ercengiz, “30 Mart 2014 günü seçim bittikten sonra söz verdiğimiz gibi Burdur’umuzun ve Burdur Halkı’nın geleceği için gece gündüz demeden yaptığımız çalışmalarımıza bir yenisini daha eklemenin kıvancını yaşıyoruz.

Yaptığımız toplantıda siyasi kimliklerimizi bir kenara bırakarak, siyasi neticenin artık kime artı kime eksi yazacağının hiç hesap etmeden tüm Burdur adına yapılması gereken neyse, vatandaşlarımız lehine çalışmaların altına imza atacağımızın sözünü vermiştik vermeye de devam edeceğiz. Burada önemli olan Burdur halkının gereksinimlerinin en iyi şekilde karşılanması ve Burdur’umuzun hak ettiği çağdaş şehir şekline en iyi şekilde dönüştürülmesidir. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’a, Hemşerimiz TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik’e, Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Mehmet Göker’e, emeği geçen tüm bürokratlara ve hemşerilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

İLERİ BİYOLOJİK ARITMA, GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ VE HİZMET BİNASI MÜJDELERİ

Başkan Ercengiz Ankara ziyareti sırasında İller Bankası Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu’nu ve İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz Üstün’ü ziyaret etti. İller Bankası Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu ile yapılan görüşmede Başkan Ercengiz, Avrupa Birliği Yatırım Bankası’ndan krediler ve İleri Biyolojik Arıtma Tesisi yatırımının tamamlanması ile Güneş Enerji Santrali ve Burdur Belediyesi Hizmet Binası için kredi sözü aldı. Ziyarette ayrıca taşıt kredi talebi ile asfalt kredi talepleri onaylandı.

Burdur’a güzel haberlerle geri döndüklerini belirten Başkan Ercengiz, tüm bu güzel haberlerin en kısa zamanda hayata geçirilmesi için var güçleriyle çalışacaklarını ifade ederek Burdur’a hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir