MAKÜ’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Yemeği

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ) 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla akşam yemeği düzenlendi.

Rektör Korkmaz ve üniversite yönetimi tüm masaları tek tek dolaşarak hoş geldin dileklerinde bulundular. Müzik dinletisi ve sohbet eşliğinde gerçekleşen yemek sonrasında hatıra fotoğrafı da Rektör Korkmaz’ın objektifinden oldu.

Daha sonra basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Rektör Korkmaz, “yine bir vesile ile bir aradayız. Biraz önceki fotoğraf tablosu çok güzeldi ben de bir fotoğraf çektim. O an aklıma Rahmetli Rauf Denktaş geldi. O da elinde makinasıyla gezen her ortamı fotoğraflayan birisiydi. Aynı zamanda bir basın mensubuydu kendisi. Vefatının 8. yılında da burada onu anmayı bir borç biliyorum. Bugün geldiğimiz tarihin bize gösterdiği bu noktada Denktaş’ı çok daha iyi anlıyoruz. Basın camiası ile sürekli beraberiz. Çalışmalarımızda bize her zaman ışık tutar, yol gösterirler. Eksikliklerimizi dost ortamında anlatırlar. Bu anlamda Burdur’da basının gerçekten niteliği, kalitesi ve kaleminin saygınlığı anlamında nadir şehirlerden birisiyiz. Şehrini ve şehrinin gelişimini önceleyen bir yaklaşıma, meslek değer ve etiğine sahip güçlü bir basın grubumuz var. Basın mensuplarıyla akademisyenler çalışma şartları bakımından birbirine çok benzemektedir. Basın mensuplarının da akademisyenlerin de gecesi gündüzü yoktur. Birbirimizi çalışma şartları bakımından çok iyi anlıyoruz. Yerel basın günümüzde çok zor şartlarda çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle yerel basın ailesi olarak bunları defalarca dillendirdik. Üniversite olarak bizim yaptığımız her çalışma, her proje sonucu yerel basında fazlasıyla yer buldu. Bu yüzden her birinize tek tek teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Günün anısına kesilen pastanın ardından Rektör Korkmaz, üniversite yönetimi ve basın mensupları müzik eşliğinde eğlenerek akşamı sonlandırdılar.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.