MAKÜ’de ANSİAD 19. Girişimcilik Günleri Konferansı

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) 19. Girişimcilik Günleri kapsamında derneğin üyesi Antalya Bilim Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yusuf Örnek, iklim değişikliği ve sürdürülebilir çevreyi konu alan “Etik Bir Sorun Olarak Doğal Çevrenin Bozulması ve İklimin Değişmesi” konusunda konferans verdi.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Avşarhan Sinema Salonunda gerçekleştirilen konferansta Prof. Dr. Yusuf Örnek iklim değişikliğinin 21. yüzyılda doğa ve insanlığın karşı karşıya kaldığı tehdit olduğunu belirtti. İklim değişikliğinin etkileri hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Örnek, iklim değişikliğinin sağlık açısından da etkilerini öğrencilerle paylaştı.

Prof. Dr. Örnek, iklim değişikliğinin sağlık açısından yaratacağı en önemli sorunlar arasında, daha yoğun ısı dalgaları ve yangınlar nedeniyle yaralanma, hastalık ve ölüm riskinin artması; yoksul bölgelerde gıda üretiminin azalması sonucunda yetersiz beslenme riskinin artması ve gıda, su ve vektörlerle bulaşan hastalıklar olduğunun altını çizdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.