MAKÜ’de basketbol karşılaşması

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde düzenlenen Basketbol 2. Lig Müsabakaları Erkek Basketbol takımlarının karşılaşmaları ile MAKÜ Spor Salonunda başladı. Karşılaşmalar hafta boyunca devam edecek.

20 Aralık Pazartesi günü saat 14.30’da başlayan müsabakalarda iki ayrı maç oynandı. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi karşı karşıya geldi.

Turnuvanın açılış maçı olan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile Kütahya Sağlık Bilimler Üniversitesi maçında Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın yapmış olduğu hava atışı ile müsabakalar start verdi.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, akademisyenler ve öğrencilerin de destek verdiği maçlarda Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesini 65-58 skorla yenerek sahadan galip ayrıldı.

Aynı gün ikinci karşılaşma ise Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasında oynandı.  

Günün ikinci maçında Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesini 68-44’lük skorla geçti.

Bu haberler de ilginizi çekebilir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.