Meclis’te sert tartışma: Başlarım bakanınıza!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda HDP’li bir milletvekilinin doğudaki operasyonlar için ‘işgal’ sözcüğünü kullanmasına İçişleri Bakanı Soylu sert tepki göstererek, ‘hangi ülkeden, hangi işgalden bahsediyorsunuz? Murat Karayılan’ın 14 yaşındaki çocuklara nasıl tecavüz ettiğinden bahsedin’ dedi.

Aydınlık’ın DHA’ya dayandırdığı haberine göre, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda İçişleri Bakanlığının bütçe görüşmeleri sırasında tartışma çıktı. HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay’ın, “Doğu ve Güneydoğu’daki operasyonlar işgaldir” demesi üzerine ortalık karıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “ne işgalinden bahsediyorsun sen?” diyerek, bağırarak tepki gösterdi. Bu sırada ayağa kalkan milletvekilleri tartışmayı önlemek için “Sayın bakanım” deyince Süleyman Soylu, “başlarım bakanınıza” diye karşılık verdi.

Bir ara ayağa kalkan Bakan Soylu’yu CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu sakinleştirdi. Süleyman Soylu “neyin işgali? Böyle bir şey olur mu? Hangi ülkeden, hangi işgalden bahsediyorsunuz? PKK’nin işgalinden mi bahsediyorsun? Murat Karayılan’ın 14 yaşındaki çocuklara nasıl tecavüz ettiğinden bahsedin. Öldürülen öğretmenlerden ve işçilerden bahsedin” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir