Özdağ, Burdur’da yerel seçimde aday çıkarma sinyali verdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, konferans vermek üzere Burdur’a geldi. Yerel seçimde aday çıkarma sinyali verdi.

BURDUR Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu/ Anfi Bölümde partililerine bir konferans veren ve tek adam yönetimi, Suriyeli mülteciler ve ekonomik kriz üzerinden AKP Hükümeti’ne ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, ittifakın zayıf bir ihtimal olduğunu, bu sebeple partililerine yerel seçimlere hazırlanmaları talimatı verdi.

Konferansa İYİ Parti İl Başkanı Faruk Erkan, İYİ Parti Kurucu İl Başkanı ve Milletvekili adayı Osman Kurt ve partililer latıldı.

Özdağ, tek adam yönetimine geçildiğini, kendi iktidarlarında ülkeyi eskisi gibi parlamenter demokrasiye götürme yoluna sokacaklarını belirtti.

Suriyeli mültecilerin milyonları bulduğunu, aynı zamanda 35 milyar dolar harcandığı belirtilen bu olgunun toplumsal dokumuzu değiştirdiğini belirten Özdağ, tamamen AKP Hükümetlerinin yanlış dış politika uygulamalarının bir eseri olduğunu ifade etti ve kendi iktidarlarında bunu çözüme kavuşturacaklarını belirtti.

Haçlı Seferleri, Ankara Savaşı ve Fetret devri ve Mondros Mütarekesini müteakiben bin yıllık tarihimizde 4’ncü krizin içinde bulunduğumuzu ileri süren Özdağ, köklü değişikliklerin arifesinde olduğumuzu vurguladı.

Konuşmanın bitmesinin ardından Özdağ’a çiçek ve armağanlar takdim edildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir