MHP’den Yeniçağ’a sert çıkış: “Sınırı aşıyorsunuz”

MHP genel Başkan Yardımcısı Yeniçağ Gazetesi’nin “Fırat’ın annesi hangi parti önünde nöbet tutsun?” şeklindeki sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma “fitneçağ gazetesinin fitnecileri” diye sert çıktı: “Sınırı aşıyorsunuz.”

Yeniçağ Gazetesi, sosyal medya hesabından ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’nın legal siyasi kolu olan ve Kürt çocuklarını dağa kaçıran PKK’nın askere alma şubesi gibi çalışan HDP’nin kapısına dayanan ve evlatlarını isteyen Diyarbakır annelerinin “Evlat Nöbeti”ni kastederek, “Fırat’ın annesi hangi parti önünde nöbet tutsun?” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

BORCUNUZU ÖDEMEK ADINA FAZLA İLERİ GİTMEYİN; SINIRI AŞMAYIN!

Bu paylaşım MHP’yi köpürttü.

Cevabı, MHP Genel Başkan Başdanışmanı, 1999-2014 Ceyhan Belediye Başkanı ve 2014-2019 Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olan Hüseyin sözlü ’den geldi.

Hüseyin Sözlü çok sert sözlerle Yeniçağ’a yüklendi.

“Fitneçağ gazetesinin fitnecileri; sınırı aşıyorsunuz. Borcunuzu ödemek adına fazla ileri gitmeyin.

ÜLKÜCÜ hareketin yüksek değerlerini gündelik yavşamlarınıza alet etmeyin.

Hele hele Fırat şehidimizi onu şehit edenlerle ortaklık yapıyorken ağzınıza almayın. Gicişmeyin.”

DÜN YAŞADIKLARINI BU ÜLKE YENİDEN Mİ YAŞASIN?

O cenahta hepsinin yaptıkları hatayı savunmak için geçmişteki aynı hataların yapıldığını gerekçe göstermeleri gibi, “siz de geçmişte Oslo’cularla, Habur’cularla ortak olmadınız” mı diye soran bir İYİ Partili vatandaşa cevabı gediğe koyuyor.

“Varsayalım haklısınız; dün yaşadıklarını bu ülke yeniden mi yaşasın. Bir de sizin ağabeyleriniz denesin öylemi? Yok, öyle üç kuruşa köfte; bu gün Ülkemizin terörle mücadeledeki kararlılığını bozmanıza, bozmak isteyenlere fırsat verilmeyecek. Dünden beri kavgamız hep aynıdır.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir