MHP’li Yalçın’dan Yeniçağ yazarı Uğuroğlu’na sert tepki

Tarih bilincinin eksikliği ve yanlış ilişki ve çıkarlar düşman saflarına savrulmayı getiriyor

Ukrayna üzerinden Atlantik-Avrasya kapışmasının Türk liderlerdeki yansıması

Yeniçağ Gazetesi’nde gündem olan Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in “NATO’nun Doğu’ya genişlemesi, Türkiye için de tehdittir” saptamasıyla MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “NATO’nun, doğuya genişleme stratejisi kesinlikle gözden geçirmelidir” çıkışını “Bahçeli ve Perinçek aynı fikirdeler iyi mi?” başlıklı bir yazı kaleme alarak değerlendiren köşe yazarı Orhan Uğuroğlu’na MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Twitter hesabından 6 Twitter paylaşarak sert bir cevap verdi. Yalçın, “Perinçek veya bir başkası doğruda MHP Lideri Sayın Bahçeli’yle birleşiyorsa bu ancak olumlu yorumlanır. Buradan Fitneçağ’ın tefrika kumkuması yazarına ekmek çıkmaz” ifadelerini kullandı.

Doğuya genişleyerek Rusya’yı kuşatmaya ve Ukrayna üzerinden Karadeniz’e inmeye çalışan NATO’ya ve ABD’ye askeri harekât başlatan Rusya’ya karşı tutum milli- gayrimilli, antiemperyalist-emperyalist işbirlikçisi safları bir kere daha turnusol kâğıdı gibi ayrıştırdı.

PERİNÇEK: “NATO’NUN DOĞU’YA GENİŞLEMESİ TÜRKİYE İÇİN TEHDİTTİR”

NATO’nun Doğu’ya ilerleyişini durdurmak için Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesini Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek haklı bulmuş ve harekâtın Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de rahatlattığını vurguladı. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, “NATO’nun Doğu’ya genişlemesi, Türkiye için de tehdittir” saptaması yaptı.

ERDOĞAN: “DÜNYA BARIŞI İÇİN NATO’NUN GENİŞLEMESİNİ İSTİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise “dünya barışı için biz de NATO’nun genişlemesini istiyoruz” dedi.

BAHÇELİ: “NATO’NUN DOĞU’YA GENİŞLEME STRATEJİSİ KESİNLİKLE GÖZDEN GEÇİRİLMELDİRİ”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise TBMM’deki Grup Toplantısında, NATO’nun doğu ilerlemesinin riskli olduğuna dikkat çekti. MHP lideri Devlet Bahçeli, “NATO’nun, Doğu’ya genişleme stratejisi kesinlikle gözden geçirilmelidir” çıkışı yaptı.

Bu iki saptama ve çıkış Yeniçağ Gazetesi’nde gündem oldu.

Köşe yazarı Orhan Uğuroğlu, “Bahçeli ve Perinçek aynı fikirdeler iyi mi?başlıklı bir yazı kaleme aldı. Uğurlu’ya cevap ise MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan geldi.

Yalçın, “Perinçek veya bir başkası, doğruda MHP Lideri Sayın Bahçeli’yle birleşiyorsa bu ancak olumlu yorumlanır. Buradan Fitneçağ’ın tefrika kumkuması yazarına ekmek çıkmaz” ifadelerini kullandı.

İki liderin NATO’nun doğuya genişlemesi saptaması üzerine Yeniçağ Gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu köşesinde, AK Parti, MHP, Vatan Partisi ve BBP siyasetlerini değerlendirdi. Uğuroğlu, “Bahçeli ve Perinçek NATO’yu eleştiriyor, Erdoğan ve Destici NATO’yu göreve çağırıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Uğuroğlu, yazısına da “Bahçeli ile Perinçek aynı fikirdeler iyi mi?” şeklinde fitne çağrıştıran bir başlık attı. Aslında amacı ise Türkiye Gemisinde yer alan liderlerin ayrı fikirlere sahip olduğuna dikkat çekmekti. Ancak Uğuroğlu’nun üslubu, MHP’nin tepkisine neden oldu.

PERİNÇEK’LE BAHÇELİ’NİN AYNI DOĞRUDA BİRLEŞMESİ OLUMLU YORUMLANIR

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Yeniçağ’a “Fitneçağ”, yazar Uğuroğlu’na da “Uğursuzoğlu” diyerek hitap etti. Sosyal medya hesabından Yeniçağ ve Uğuroğlu’na sert tepki gösteren Yalçın, “Perinçek veya bir başkası doğruda MHP Lideri Sayın Bahçeli’yle birleşiyorsa bu ancak olumlu yorumlanır. Buradan Fitneçağ’ın tefrika kumkuması yazarına ekmek çıkmaz” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.