Milletvekili Uğur’un 6 Mart mesajı

6 Mart Atatürk’ün Burdur’a gelişinin yıldönümünde bir kutlama mesajı yayınlayan Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “6 Mart tarihi Burdur’umuzun gurur günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’umuza gelmesinin yıl dönümünde Burdurlu hemşerilerimin ‘6 Mart Şeref Gününü’ kutluyorum’” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’umuza gelişinin ayrı ve özel bir yeri olduğunu belirten AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 92. yıl dönümü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Yasin Uğur yayınladığı kutlama mesajında:

“Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vilayetlerini tek tek dolaşarak Anadolu insanıyla bir araya gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk gerçekleştirdiği bu ziyaretlerle, savaşın kazanılmasında büyük emeği geçen Anadolu insanına şükranlarını iletmiş, savaşlarla yorgun düşen milletine moral aşılamıştır.

Kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu ifade eden Atatürk, 6 Mart 1930 tarihinde Burdur’umuzu da ziyaret etmiştir. Gazi Mustafa Kemal’i ağırlamanın sevincini yaşayan Burdurlu hemşehrilerimiz de onu bağrına basarak, coşkuyla karşılamışlar ve şehrimizi onurlandırmasının mutluluğunu yaşamışlardır. Gazi Mustafa Kemal’in ‘En büyük eserim’ diyerek emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni, ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla daha güzele taşımak, güçlü bir refah ülkesi haline getirmek için çalışıyoruz, mücadele ediyoruz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, Burdurlu hemşehrilerimin ‘6 Mart Şeref Gününü’ kutluyorum. 6 Mart, Burdur’umuz tarihi için Şeref günü olarak ebediyen devam edecektir.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.