Milletvekili Göker’in 8 Mart mesajı

Burdur Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet Göker, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Dr. Göker mesajında şu ifadelere yer verdi:

 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, ülkemizde 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır. Dünya Kadınlar Günü, sosyal bir yara olan, “kadına şiddet” konusunda toplumsal farkındalık yaratmak için önemli bir fırsat olarak görülmelidir.

Kadın cinayetleri toplumumuzda hala kanayan bir yaradır. Ülkemizde her yıl sayısız kadın cinayetlere kurban gitmektedir. Nitekim AKP iktidarı 2011’den bu yana yürürlükte olan İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlükten kaldırarak adeta tüm kadınlarımızı korumasız bırakmıştır. 2002 yılından beri ülkeyi yöneten AKP iktidarında kadın hakları daha da geriye gitmiş, kadın cinayetleri ve kadına şiddet ne yazık ki sıradanlaşmıştır.

Bu yönetim zaafı uluslararası raporlara da yansımaktadır. Dünya Ekonomik Forumu Cinsiyet Eşitliği Raporuna göre ülkemiz 156 ülkenin bulunduğu sıralamada 133. sırada yer almaktadır. Söz konusu rapor ülkemizde kadınların durumunu tüm açıklığı ile gözler önüne sermektedir.

Türkiye’nin yarınlarına ışık tutacak kadınlarımıza korkmadan yaşayabilecekleri, huzurlu ve güvenli bir Türkiye’nin sözünü vermek her vatandaşımızın birinci önceliği olmalıdır. Medeni, demokratik ve aydınlık bir Türkiye, kadınlarımızın omuzlarında yükselecektir.

Tüm kadınlarımızın daha özgür olacakları ve sosyal hayata katılımlarının çok daha yüksek düzeylerde sağlanacağı günlerde buluşmak dileğiyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarım.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.