Milletvekili Uğur’un 8 Mart mesajı

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Milletvekili Yasin Uğur yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kadınlarımız, toplumsal hayatımızın, tarihimizin ve aile yapımızın mihenk taşıdır. Kadınlar  her zaman önemli roller üstlenmiş ve hayatın merkezinde yer almıştır. Aile kurumunun ve değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olmuşlardır. Toplumun temelinin aile, ailenin temelinin kadın olduğu da hiç bir zaman unutulmamalıdır.

Türk kadını geçmişten bugüne tarihimizin her bölümünde sahne almış, devletin ve milletin varlığını sürdürmesi için her şeyi yapmış, yeri geldiğinde canını hiçe saymıştır. Kadınlarımız, Kurtuluş Savaşı sürecinde gerek cephede, gerekse şefkatli elleriyle cephe arkasında hep var olmuşlardır.

AK Parti olarak bizler Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bugüne kadar kadın haklarını savunma ve koruma noktasında geçmişle kıyaslanamayacak şekilde çalışmalara imza attık. Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatta daha fazla aktif olması için gerekli çalışmaları yaptık. Kadınlarımıza hem siyasette, hem bürokraside de önemli görevler verilmesini sağladık. Anayasa değişikliği, medeni kanunda cinsiyet ayrımcılığına son veren düzenlemeleri, kamu kurumlarında başörtüleri ile birlikte çalışabilmeleri, istihdamda daha fazla alan açılması, KADEM uygulamamız gibi birçok proje ve kanunlar AK Parti iktidarları döneminde olmuştur. Bu vesileyle, kadına şiddet meselesi başta olmak üzere mevcut sorunlarla kararlı biçimde mücadeleye devam edeceğimizi, kadınlarımızın hayat şartlarını daha da iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğizi belirtmek isterim.

Emekleri, sevgi dolu yürekleri ve fedakarlıklarıyla dünyayı güzelleştiren, daha yaşanabilir hale getiren, insanlığın umudunu yeşerten, ülkemizde birlik ruhunu mayalayan, milli manevi değerlerimizi yücelten ve ailelerimize güç katan bütün kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 

Başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.