Milli Mücadele’nin ağır toplarından Karabekir’in kızı Tefenni’de

Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Doğu Cephesi ve iki askeri kuvvetten biri olan 15’nci Kolordu Komutanı, Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir, bazı ziyaretlerde bulunmak, çeşitli açılışları gerçekleştirmek ve bir takım konferanslar vermek üzere ilimizi ziyaret ediyor. Bu kapsamda Tefenni ilçesini ziyaret eden Karabekir, ilçede Kazım Karabekir ve Şevket Candaner Caddelerinin açılışında bulundu.

Türk Ocakları Burdur Şubesi’nin düzenlediği Milli Mücadele dönemi konulu konferans için ilimize gelen 15’nci Kolordu ve Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir Tefenni’yi ziyaret ederek babasının ismi verilen caddenin açılış törenine katıldı.

Törene Tefenni Kaymakamı Mustafa Caner Culukar, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Timsal Karabekir, Türk Ocakları Burdur Şube Başkanı Himmet Büke, Kâzım Karabekir Vakfı Genel Sekreteri Sadık Tekeli, MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, Çavdır Belediye Başkan Süleyman Kayacan, Yusufça Belediye Başkan Hüseyin Özarslan, Söğüt Belediye Başkan Ayhan Yurdasiper, Kızılkaya Belediye Başkan İlkay Güngör, MHP il ve ilçe teşkilatları ve vatandaşlar katıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir