MSB’den 100. Yıla Yakışır Görkemli Kutlama

Türk Donanması ve Hava Kuvvetleri 29 Ekim’de Cumhuriyet’i Selamlayacak!

Doğu Akdeniz’den Türkiye’ye tehditlerin gitgide arttığı şartlarda, Türk Donanması ve Hava Kuvvetleri İstanbul Boğazı’nda görkemli bir gösteri, büyük bir geçit törenine hazırlanıyor. 29 Ekim’de 100 savaş gemisinin katılacağı törende, Mavi Vatan kararlılığı tüm dünyaya, dosta düşmana gösterilecek.

Dosta güven düşmana korku veren Türk Donanması, Cumhuriyet’in 100. yılında tarihindeki en büyük geçit törenine hazırlanıyor.

29 Ekim’de 100 savaş gemisi, İstanbul Boğazı’nda Cumhuriyete selam duracak. Doğu Akdeniz’den Türkiye’ye tehditlerin arttığı bir dönemde, Mavi Vatan kararlılığı tüm dünyaya gösterilecek.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda TCG ANADOLU’nun da aralarında olacağı 100 savaş gemisiyle geçit töreni yapacağız. Tüm halkımızı İstanbul Boğazı’na davet ediyoruz. #TürkiyeYüzyılı

Millî Savunma Bakanlığından (MSB) konuyla ilgili yapılan açıklamada, “29 Ekim saat 17.00’de başta TCG Anadolu olmak üzere 100 gemi ile boğazda geçit töreni yapılacak ve bu törene Türk Yıldızları ve Solotürk dahil 20 muharip uçak da eşlik edecek. Geçit töreninde ayrıca 101 pare top atışı da gerçekleştirilecek. Faaliyet, donanma tarihindeki en büyük geçit töreni olacak.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.