Neymiş; belediyelerde iktidar partisinden olmak yetmiyormuş!

Bucak Belediyesi’nde borcundan dolayı elektriğinin kesilmesi skandalı yaşandı

Muhalefet, Milletvekili Yasin Uğur’a yüklendi; “İktidar partisiyiz diyerek yerel seçimlerde caka satanlar milletin elinden ekmeğini aldığı gibi şimdide içtiği suya mı göz dikti? Milletvekili, kardeşini danışman, kuzenlerini ve akrabalarını kamu kurumlarına idareci yapmaya uğraşmak yerine Belediye’nin meselelerine el atsana!”

Yıllarca kayyum yönetiminde borca batırılmış olan Bucak belediyesi zor günler yaşıyor.

100 milyon liraya yakın borcu bulunduğu ileri sürülen Bucak Belediyesi’nin elektrik borcunu ödeyemediği için elektrikleri kesilince bazı mahalleler susuz kaldı. Borç içinde bocalayan Başkan Ünal’ın iktidar partisinden olmasına rağmen yarasına merhem bulamadığı belirtiliyor. Hükümette para kalmayınca Milletvekili Yasin Uğur’u da aşan bir konu haline gelen Bucak Belediyesi’nin borç meselesinin zorluklar içinde debeleneceği ileri sürülüyor.

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez konuyla, ilgili yazılı bir açıklama yaparak, Milletvekili Yasin Uğur’u sert bir şekilde eleştirdi. Başkan Sönmez Yasin Uğur’a, “kardeşini danışman, kuzenlerini ve akrabalarını kamu kurumlarına idareci yapmaya uğraşacağına Belediye’ye kaynak bul” çağrısında bulundu.

Başkan Sönmez şu görüşleri savundu:

Bugün ilçemizin birçok mahallesinde sular kesildi. Vatandaşlarımızdan bu konuda bir çok şikâyet aldık. Konuyu araştırdığımızda Bucak Belediyesi’nin CK Elektrik’e borcundan dolayı ilçemizde bulunan su sondajlarının elektriği kesildiğini öğrendik. Birçok vatandaşımız bu durumdan mağdur oldu.

Bilindiği gibi ilçemizin içme sularının yaklaşık yüzde 90’ı sondajlardan karşılanıyor. Bir adet terfi istasyonu haricinde tüm sondajların elektrikler parası ödenmediği için geçen hafta Kehmallı’nın bugünde diğerlerinin elektriği kesildi. İktidar partisiyiz diyerek yerel seçimlerde caka satanlar milletin elinden ekmeğini aldığı gibi şimdide içtiği suya mı göz dikti?

Milletvekili Yasin Uğur, kardeşini danışman, kuzenlerini ve akrabalarını kamu kurumlarına idareci yapmaya uğraşmak yerine keşke Belediye Başkanımız Sayın Emrullah Ünal abimize kaynak oluşturarak ya da iktidarın nimetlerinden bir parça olsun faydalandırarak yardımcı olsaydı da suyumuza dokunmasalardı!

Vatandaşımızı mağdur eden iktidar partisi bunun hesabını nasıl verecek? Her defasında Bucak’a hizmet gelecek diye Milletvekili olanlar, neden halkımızın sorunlarıyla ilgilenmiyor? Vatandaşın en büyük sıkıntısı su meselesini bir türlü çözemeyen Bucaklı vekilimiz acaba ne iş yapıyor?

Biz yaşanan bu süreçten dolayı muhalefet olarak vatandaşımızın yanındayız. Bu süreci yönetemeyen ve ilçedeki sorunları görmezden gelen Vekilin bir an önce açıklama yapmasını bekliyoruz. Belediyenin kaynakları ve mevcut borç durumu ortadadır. Bunun için gerekli çözümlerin atılması elzemdir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir