Nihat Genç’ten AKP’lilere: Sizin Erbakan’ı anacak yüzünüz mü var?

Yazar Nihat Genç, Erbakan’ı ölüm yıldönümünde göklere çıkarıp 28 Şubat kumpas davası üzerinden mesaj veren AKP’lilere tepki gösterdi.

Ulusal Kanal’da yayınlanan Erdem Atay’ın sunduğu “Veryansın” programında Nihat Genç bu hafta da çok konuşulacak açıklamalar yaptı. AKP’lileri Necmettin Erbakan’ı öven sözlerine tepki gösteren Genç, “sizin Erbakan Hoca’yı anacak yüzünüz mü var. Tam tersi istikamete gittiniz” sözleriyle tepkisini gösterdi. Hükümetin 28 Şubat davasında yargıya talimat verircesine yaptığı açıklamalara da tepki gösteren Genç, “seçim yaklaştığı için medyaya gözdağı vermeye çalışıyorlar” dedi.

Nihat Genç, hükümetten Erbakan’a yönelik gelen övgülere bizzat Erbakan’ın sözlerini hatırlatarak tepki gösterdi:

‘ERBAKAN’I ARKADAN HANÇERLEDİLER’

“Erbakan Hoca’ya yönelik sözleri iki yüzlülük. Milli görüş gömleğini çıkartıp Erbakan’ı arkadan hançerleyen bunlar. Hocanın hiç sevmediği siyonizm tarafına, ABD tarafına, FETÖ tarafına geçtiler. Bunlar ne çabuk unutuldu. Suriye mayın sınırları ihalesi İsrail’e verilecekti, Erbakan Hoca, “Bunlar siyonzmin uşakları” dedi.

BOP’un başkanlığını yaptılar. Hocayı tek biri ekran çıkarmadı. Gazeteleri tek demecini vermedi. Ölene kadar yüzüne bakmadılar, şimdi göklere çıkarıyorlar. İki yüzlülük. Bunlar Erbakan Hoca’nın ölümünü fırsat bilip kendilerini “badem gözlü” yaptılar. FETÖ istemedi Erbakan Hoca’yı. FETÖ ve AKP iktidarının en galiz döneminde en büyük eleştirileri yapmıştır Erbakan Hoca. Erbakan, bizim için saygıdeğerdir ama bunların anacak yüzleri yoktur. Suriye’de Irak’ta milyonlar öldü. Herşey İsrail’in istediği gibi oldu. Arkadan hançerleyip çıktınız. “Ilımlı İslam projesine geçtik” diyen sizsiniz. CIA yazarlarıyla, Graham Fuller’lerle, Fetullah Gülen’le yola düşen sizsiniz. Hiç mi utanmıyorsunuz. Sizin Erbakan Hoca’yı anacak yüzünüz mü var. Tam tersi istikamate gittiniz.

’28 ŞUBAT HAKKINDAKİ GÖRÜŞÜMÜZ DEĞİŞTİ’

Bunlar seçim geldiği için medyayı korkutmak için, siz de yargılanırsınız demek için gözdağı vermek istiyor. Medyaya gözdağı verilirken Türk subaylarının yargılandığı mahkemelerde hakimler etkileniyor. Ben şahsen 28 Şubat’ın arkasında İsrail’in olduğunu düşünüyorum. 28 Şubat sonrası yazdığım yazılardan ceza aldım. Fakat çok sonra gördük ki; FETÖ çıktı, kozmik odaya girdiler. Bunları görünce Türk halkının fikri değişti. Keşke ordu bunlara karşı daha büyük tedbir alsaydı. Ordu, cemaatçi, CIA ajanı kim var tespit etseydi. 28 Şubat davası Türk milletinin gözünde düşmüştür. Üstelik bu davayı açan FETÖ’cülerdir. Orada tertemiz subaylarımız hesap veriyor. Asıl hesap vermesi gerekenler vermiyor. 28 Şubat davasında ben fikrimi değiştirdim. Hükümet 28 Şubat’ı canlı tutarak askere, medyaya, iş dünyasına mesaj vermek istiyor. “Ağzınızı açmayın” diyor.

CELAL ŞENGÖR’E YANIT

Nihat Genç, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi ve Avrasya Yerbilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Şengör’ün Kanuni Sultan Süleyman ile ilgili sözlerine de sert yanıt verdi.

Nihat Genç, “Kitaplarında bir tane bile düzgün cümle yok” dedi.

Genç, Kanuni Sultan Süleyman’a ‘salak’ demenin ‘şarlatanlık’ olduğunu söyledi.

Nihat Genç, “Jean-Jacques Rousseau’ya laf eden, benden tokadı yer” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir