ODTÜ’de teröre karşı tarihi yürüyüş

ODTÜ, teröre karşı tek yürek oldu!

ODTÜ’de vatansever öğrenci topluluklarının oluşturduğu ODTÜ BİZİZ Platformu ve Türkiye Gençlik Birliği, ODTÜ Kampüsü içerisinde düzenlediği yürüyüş ve basın açıklamasıyla Diyarbakır Anneleri’ne destek verdi.

ODTÜ, teröre karşı tek yürek oldu!

Ankara’dan vatansever gençliğin sesi yükseldi.

Türk gençliği, Mehmetçiğin yanında,

Diyarbakır’daki annelerin yanında, her daim görev başında!

Ülkede evlatlarını PKK’nın elinden kurtarmak için HDP Diyarbakır İl Binası önünde 3 Eylül’de eylem başlatan annelere destek çığ gibi büyüyor.

Türkiye’nin dört bir yanından üniversite öğrencileri, yaptıkları çağrılarla gençleri Diyarbakır Anneleri’ne destek olmaya davet ediyor. ODTÜ’de vatansever öğrenci topluluklarının oluşturduğu ODTÜ BİZİZ Platformu ve TGB’liler de Evlat Nöbeti’ndeki annelerin eylemlerine sessiz kalmadı. Vatansever gençler, yüzlerce öğrencinin katılımıyla düzenledikleri yürüyüşle evlatları için mücadele eden annelere selam gönderdi.

‘HDP BİNALARI ÇOCUK KAÇIRMA MERKEZİ’

Aydınlık’ın haberine göre, ODTÜ A-1 Kapısı’nda Bilim Ağacı önünde açıklama yapan ODTÜ BİZİZ Platformu Sözcüsü Kayahan Çetin, HDP binalarının çocuk kaçırma merkezi olduğunu söyleyerek, “kaçırılan gençlik, bizim gençliğimizdir. Terör örgütü PKK hem gençlerimize, kardeşlerimize, hem de Türkiye’nin geleceğine saldırmaktadır. Bu zulümden uzaktayız diye gözlerimizi kaçıramaz, kulaklarımızı tıkayamaz, vicdanımızı susturamayız. Gençliğimiz kaçırılmasın diye, gençliğimiz öldürülmesin kahrolsun PKK, kahrolsun HDP diyoruz” dedi.

‘KALBİMİZ MEHMETÇİKLE ÇARPIYOR’

 “Türk gençliğinin kalbi, evlatları için PKK’ya bayrak açan ailelerle çarpmaktadır. Türk gençliğinin kalbi, Doğu ve Güneydoğu’da, sınır ötesinde PKK’yla yiğitçe çarpışan Mehmetçiğimizle çarpmaktadır” diyen Kayahan Çetin, konuşmasına şöyle devam etti:

“ODTÜ’deki vatansever öğrencilerin sesi olan ‘ODTÜ BİZİZ’ platformu olarak diyoruz ki: Evlatları için direnen annelerimizin yüreği ferah olsun, Türkiye teröre teslim olmayacaktır. Bu mücadele zaferle sonuçlanana dek durmayacağız. Türk gençliği ayakta, Diyarbakır ailelerinin yanındadır.”

Yürüyüşe katılan TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer de, “bu yürüyüşün anlamı çok büyüktür. Bu yürüyüşü mesajı en başta Diyarbakır’daki ailelerimize, cephede savaşan Mehmetçiğimize ithaf ediyoruz. Bu yürüyüş aynı zamanda terör uzantılarına, PKK’yla beraber yürüme hevesini devam ettiren bütün gruplara da bir mesajdır. Vatansever Türk Gençliği görevinin başındadır. Türkiye teröre teslim olmayacak. Terörün kalan bütün uzantıları, üniversiteler dahil olmak üzere temizlenecek” dedi.

Açıklamanın ardından yüzlerce öğrenciyle yürüyüş yapan ODTÜ’lü vatansever gençler, yürüyüş esnasında “Kahrolsun PKK, Kahrolsun HDP”, “Teröre Hayır Analara Destek”, “ODTÜ BİZİZ, Vatanı Böldürmeyiz”, “Anaların Öfkesi PKK’yı Yenecek” sloganları attı.

Yürüyüşün ardından okulun içerisinde bütün ODTÜ’lülere seslenen gençler, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla eylemlerini sonlandırdı.

Yüzlerce öğrencinin gerçekleştirdiği yürüyüş, açılım dönemlerinde terör örgütü uzantılarının etkili olduğu ODTÜ’de, uzun süre sonra teröre karşı yapılan en etkili yürüyüş oldu.

Açıklamanın tam metni şöyle:

DİYARBAKIR’DA PKK’YA BAYRAK AÇAN AİLELERİMİZİN YANINDAYIZ!
“Diyarbakır’da PKK tarafından dağa kaçırılan oğlu için Hacire Ana’nın
yaktığı ateş, PKK terörü yüzünden yüreği yanan bütün ailelerin sesi ve tüm Türkiye’nin meselesi olmuştur. Hacire Ana’nın başlattığı mücadele,
evladı kaçırılan diğer ailelere de cesaret vermiş ve bugün itibariyle
evladı için direnenlerin sayısı 46’ya çıkmıştır.
Bölücü terör örgütü PKK tarafından evlatlarından koparılan aileler, evlatlarının dağa götürülmesinde istasyon görevi gören HDP Diyarbakır İl
Binası önünde oturma eylemi başlattılar. Annelerimizin haklı isyanı,
Türkiye’nin teröre karşı verdiği mücadeleyle bütünleşti.
PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP, özellikle Doğu ve Güneydoğu’daki il
başkanlıklarını, bir çocuk kaçırma merkezi olarak kullanmaktadır. HDP
İl binasına giren gençler, bir daha çıkamamakta, terör örgütü tarafından dağa kaçırılmaktadır. Çocukları kaçırılan ailelerimiz de haklı olarak bu
terör yuvasının önünde nöbet tutmaktadırlar.
PKK’nın ailelerinden koparıp dağa kaçırdığı gençler bizim
yaşlarımızdaki kardeşlerimizdir. Yüreği yanan aileler, bizim
ailelerimizdir. Kaçırılan gençlik, bizim gençliğimizdir. Terör örgütü PKK hem gençlerimize, kardeşlerimize, hem de Türkiye’nin geleceğine saldırmaktadır. Türk gençliği olarak, bu zulümden uzaktayız diye gözlerimizi
kaçıramaz, kulaklarımızı tıkayamaz, vicdanımızı susturamayız. Gençliğimiz kaçırılmasın diye, gençliğimiz öldürülmesin kahrolsun PKK,
kahrolsun HDP diyoruz!
Bu zulme karşı vicdanını susturanlar, 2016 yılında PKK’nın
Güvenpark’ta gerçekleştirdiği bombalı saldırıda hayatlarını kaybeden
okulumuz öğrencileri Ozancan Akkuş ve Berkay Baş’tan utanmalıdırlar. Çocuklarının gözleri önünde şehit edilen askerlerimizden, polislerimizden utanmalıdırlar! Yaklaşık 1 aydır PKK tarafından kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Binası önünde nöbet tutan ailelerden utanmalıdırlar!
Diyarbakır ailelerinin eylemi, bir vatan ve insanlık nöbetidir. Terör
örgütü PKK’ya karşı yürütülen mücadelenin artık zafer aşamasına
dayandığının göstergesidir. Mehmetçiğimizin verdiği mücadele, annelerimizin de kararlılığıyla daha çok güç kazanmıştır. Bu kararlılık hem
PKK’yı hem de onun siyasi uzantısını her geçen gün zayıflatmaktadır. Bu kararlılığa ODTÜ’den destek olmayı kendimize bir görev olarak bildik.
Türk milletinin ve Türk gençliğinin bu kararlılığını sonuca ulaşacağından hiçbir şüphemiz yoktur. PKK ve destekçileri, çok yakında Mehmetçiğin ve analarımızın ayakları altında kalacaklardır.
Bizler, PKK terörüne karşı sıra arkadaşlarını şehit vermiş ODTÜ
öğrencileri olarak, Türkiye’mizin birliğini, bütünlüğünü ve genç
kardeşlerimizin güvenli geleceği için terör örgütlerine karşı yürütülen
kararlı mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Türk gençliğinin kalbi,
evlatları için PKK’ya bayrak açan ailelerle çarpmaktadır. Türk
gençliğinin kalbi, Doğu ve Güneydoğu’da, sınır ötesinde PKK’yla yiğitçe
çarpışan Mehmetçiğimizle çarpmaktadır. Son olarak ODTÜ’deki
vatansever öğrencilerin sesi olan “ODTÜ BİZİZ” platformu olarak diyoruz ki: Evlatları için direnen annelerimizin yüreği ferah olsun, Türkiye teröre teslim olmayacaktır. Bu mücadele zaferle sonuçlanana dek
durmayacağız. Türk gençliği ayakta, Diyarbakır ailelerinin yanındadır.”
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir