Orman yangınlarını PKK üstlendi

“Yok Yok, onlar değildir; devlet söndüremiyor” diye karanlıkta ıslık çalanları ters köşe edercesine PKK’nın “Ateşin Çocukları” adlı terör örgütü, PKK’lı Rojava Network Twitter hesabı üzerinden orman yangınlarını üstlendi.

28 Temmuz’dan bu yana 5 gündür Türkiye, Antalya’dan Osmaniye’ye, Muğla’dan Kayseri’ye çeşitli bölgelerinde çıkan orman yangınlarıyla boğuşuyor.

29 kent 54 ilçede ormanlar cayır cayır yanıyor.

Yangınlar, birçok noktada yerleşim yerlerine sıçradı; köyleri ve mahalleleri sardı. Onlarca mahalle ve köy boşaltıldı. Evler, ağıllarda ve ahırlarda hayvanlar yandı. Vatandaşlar evsiz kaldı.

Manavgat ve Marmaris’te 7 vatandaş hayatını kaybetti.

Ulusal Kanal, Aydınlık ve Vatan Partisi kundaklamaya ve PKK parmağına işaret etti.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, dün akşam (30 Temmuz 2021 Cuma) Ulusal Kanal’da Gülşah Ekinci’nin sunduğu Haber Artı programına bağlanarak orman yangınlarını değerlendirdi. Orman yangınlarının arkasında açıkça PKK/HDP’nin olduğunu ifade eden Bursalı, ‘Ormanları yakan çakmak AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın elindedir’ dedi.

Daha Manavgat yangınının ilk günü, yangın sahasında yaptığı basın açıklamasında, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Başkanı Serdar Üsküplü, Manavgat’ta dört ayrı merkezde aynı anda ve birçok il ve ilçemizde PKK/HDP kundakçılarının başlattığı ve cana, mala ve orman canlılarına büyük zarar veren orman yangınları münasebetiyle Manavgat’ta yangın sahasında basın açıklaması yaptı. Başkan Üsküplü, -kimilerinin kem küm ettiği, PKK’yı aklamak için “otel alanı açıldığı” iddialarında bulunduğu, analiz yeteneği olmayanların soyut sabotaj ihtimalinden bahsettiği şartlarda açık ve net kral çıplak dedi ve ‘Manavgat’ta PKK’nın terör saldırısına cevap: HDP derhal kapatılsın!’” dedi.

Orman Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı, yerel yetkililer henüz delil yok diye muğlak ifadeler kullansalar da kundaklama şüphesini dile getirdiler ve PKK’ya işaret ettiler.

Muhalefet ise sanki PKK unsurunu gözlerden saklamak istercesine devletin zaaflarını öne çıkardı. “Uçak yok, İklim değişikliği, rant için, otel yapacaklar ondan yakıyorlar” gibi uçuk kaçık ifadelerle kamuoyunun zihnini bulandırdı. Uçak eksikliğinden, ihmallerden bahsetti durdu.

Ancak PKK, onları ters köşe edercesine bugün orman yangınlarını üstlendi.

PKK’lı Rojava Network adlı Twitter hesabında bugün yapılan paylaşımda, “Ateşin Çocukları İnisiyatifi” grubunun, “Türkiye’nin turistik bölgelerine yönelik sabotaj saldırılarının sorumluluğu”nu üstlendiği belirtilerek grubun, “Türk rejimi başka bir dil anlamadığına göre onları ateşle diz çöktürmenin zamanı geldi” dediği belirtildi.

#Antalya: The group “Children of Fire Initiative”, take responsibility in a statement for the sabotage attacks on the tourist attractions areas of Turkey: “Since the Turkish regime does not understand any other language, it is time to bring them to their knees with fire flood.”

Google tarafından İngilizce dilinden çevrildi

#Antalya: “Ateşin Çocukları İnisiyatifi” grubu, Türkiye’nin turistik bölgelerine yönelik sabotaj saldırılarının sorumluluğunu üstleniyor: “Türk rejimi başka bir dil anlamadığına göre onları ateşle diz çöktürmenin zamanı geldi. sel basmak.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.