Manavgat’ta PKK’nın Terör Saldırısına Yanıt: “HDP Derhal Kapatılsın!”

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Başkanı Serdar Üsküplü, Manavgat’ta dört ayrı merkezde aynı anda ve birçok il ve ilçemizde PKK/HDP kundakçılarının başlattığı ve cana, mala ve orman canlılarına büyük zarar veren orman yangınları münasebetiyle Manavgat’ta yangın sahasında basın açıklaması yaptı. Başkan Üsküplü, -kimilerinin kem küm ettiği, PKK’yı aklamak için “otel alanı açıldığı” iddialarında bulunduğu, analiz yeteneği olmayanların soyut sabotaj ihtimalinden bahsettiği şartlarda açık ve net kral çıplak dedi ve ‘Manavgat’ta PKK’nın terör saldırısına cevap: HDP derhal kapatılsın!’” dedi.

2014’ten itibaren Ergenekon’dan demir dağlarını eriterek çıkılması ve Türkiye’nin önünün açılmasıyla birlikte özgürleşen Mehmetçik, ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’yı kazdığı hendeklere ve ilan ettiği özerklik çukuruna gömdü.

İnlerinden dışarı başlarını çıkaramaz duruma gelen bölücü teröristler birkaç yıldır yeşil vatanımızı yakmaya girişti.

Ateşin Çocukları adlı PKK’lı terörist örgüt, “faşistlere rahat bir tatil yaptırmayacağız”, “Kürdistan yanarken size rahat yok” demişti.

ABD kara kuvveti PKK’nın, PKK sevicilerin desteğinden faydalanan legal kolu HDP’nin Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, 11 Eylül 2015’te İdil’deki Meclis Grup toplantısında, “Zannediyor musunuz Bodrum Cizre’ye çok uzak? Cizre yanarken Bodrum’daki mutlu olabilir mi?” demişti.

“2-3 kişi de kalsak, silahımız da olmasa kibrit ve çakmalarımızı kullanıp her tarafı yakarız” ve “Hiçbir genç çaresiz değildir. İki üç genç bir araya gelip eylem yapabilirler. Silahımız yok diyebilirler. Silahları çakmak ve kibrittir. Onlar da çakmak ve kibritle mücadele edebilirler” demişti PKK’nın baş yılanlarından Karayılan.

Geçtiğimiz yıl da başta Hatay olmak üzere birçok yerde ormanlarımızı yakan PKK’lı teröristler yakayı ele vermişti.

Bu yıl da Manavgat’ta başlattıkları terör saldırısını Mersin’e, Adana’ya, Bodrum’a, Polatlı’ya ve daha birçok yere yaydılar.

Yetkililerin şimdiye kadar görülmemiş boyutta olduğunu belirtikleri Manavgat yangını başlar başlamaz sahaya inen ve “Bu gördüğünüz yıkım, terörün yıkımıdır. Bu terör, PKK terörüdür. HDP kapatılmadan PKK terörü bitmez! Teröre geçit vermeyeceğiz, HDP’yi kapatacağız!” ifadelerini kullanan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Başkanı Serdar Üsküplü, bugün Yönetim Kurulu’nu da yanına alarak yangın sahasında basının karşısına çıktı.

Ortaya çıkan kanıtların kundaklamaların PKK’nın yaptığını gösterdiğini, yapılması gereken hareketin ve cevabın, HDP’yi derhal kapatmak olduğunu, HDP’nin PKK’nın kolu, uzantısı olduğunu belirten Başkan Üsküplü, “HDP kapatılmadan yangınlar bitmez! HDP kapatılmadan Terör Bitmez! HDP kapatılmadan rahat uyuyamayız! Anayasa Mahkemesi PKK’nın kolu olan HDP’yi derhal kapatmalıdır!” dedi.

Başkan Üsküplü şu görüşlere yer verdi:

Değerli Basın Emekçileri

Dün öğlen saatlerinde Manavgat’ın dört ayrı merkezinde aynı anda başlayan yangınlar sonucunda maalesef üç vatandaşımız hayatlarını kaybetmiş, büyük mal kayıpları yaşanmıştır. Sekiz köy boşaltılmış, çok sayıda ev, ahır, sera, tarla kullanılamaz hale gelmiştir. Binlerce hektarlık orman alanımız yakılmıştır, Yeşil Vatanımız saldırı altındadır.

Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı diliyoruz. Tedavi altındaki vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Ormancılarımız, itfaiyecilerimiz, Polisimiz, Askerimiz yangınlara karşı canla başla mücadele etmektedir. Kendilerini canı gönülden tebrik ediyoruz. Vatan Partisi olarak vatandaşımızın yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.

Sadece Manavgat değil bütün Türkiye saldırı altındadır!

Dün gece yarısı Akseki İlçemizde bir yangın çıkmıştır. Yine dün Osmaniye, Kayseri, Mersin, Adana, Kırıkkale illerimizde 10 farklı yerde eşzamanlı olarak yangınlar başlamıştır. Bugün de Marmaris’te bir orman yangını başlamıştır. 12 ilimizde, 18 ilçemizde yangınlar devam etmektedir.

Dün aynı saatlerde Ankara’nın Polatlı ilçesinde bulunan Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı’nı hedef alan kundaklama girişimi güvenlik güçlerimiz tarafından engellenmiş, kundakçı yakalanmıştır. Yakalanan kundakçının PKK videoları paylaştığı tespit edilmiştir.

PKK terör örgütü yöneticisi Murat Karayılan geçtiğimiz yıl teröristlere  “Silahınız çakmak ve kibrittir” diyerek kundaklama çağrısı yapmıştı.

PKK son iki yıldır yüzlerce kundaklama saldırısı düzenlemiştir. Kendi internet sitelerinde ve PKK’ya ait “Fırat News” isimli haber sitesinde bu saldırıları övünerek anlatmaktadırlar. PKK’nın kendi açıklamasına göre geçtiğimiz Haziran ayında onlarca fabrika, işyeri ve otomobil, ateşe vermiştir.

Ortaya çıkan kanıtlar kundaklamaların PKK tarafından yapıldığını göstermektedir. Yapılması gereken şey HDP’yi derhal kapatmaktır. HDP PKK’nın koludur, uzantısıdır.

PKK topyekûn mücadele ile bitirilir.

Türk Ordusunun ve Polisimizin kahramanca mücadelesi sonucunda PKK bitirilme noktasına gelmiştir. Bu saldırılar Ordumuzun verdiği silahlı mücadelenin başarısı karşısındaki son çırpınışlardır. Yapılması gereken HDP’yi DERHAL kapatmaktır.

PKK şehirlerimizi, ormanlarımızı, köylerimizi yakarken uzantısı HDP’nin özgürce aramızda dolaşmasına izin verilemez.

PKK canlarımızı yakarken, PKK destekçisi HDP Gazi Meclisimizde yer alamaz.

Köylerimiz yanarken Anayasa Mahkemesi iş yükünden bahsedemez. Sizin iş yükünüzden dolayı Türkiye’nin yanmasına izin verilemez.

HDP kapatılmadan yangınlar bitmez!

HDP kapatılmadan Terör Bitmez!

HDP kapatılmadan rahat uyuyamayız!

Anayasa Mahkemesi PKK’nın kolu olan HDP’yi derhal kapatmalıdır!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.