Osman Gök: “Parti içi anlamsız muhalefete” son vereceğiz!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığına adaylığını ilk defa basın karşısına çıkarak açıklayan Osman Gök, kamuoyuna yönetimde yer alacak kişileri tanıttı. Gök, yaptığı açıklamada parti içi sorunlara da değindi.

İşte Osman Gök’ün açıklaması!

30 Aralık 2017 günü 36. Olağan İl Kongremizi gerçekleştireceğiz. Partimizin örgütlerini yeniden şekillendiriyor olmanın heyecanı ve sorumluluğunu taşıyoruz. Otuz beş yıldır neferi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisinin halkın umudu, ülkemizin geleceği olduğuna yürekten inanıyorum. Hedeflerimize ulaşmak için güçlü ve etkin bir örgüt gücünü, yerel idaresi ile bütünleşmiş bir örgütlenme anlayışını önemsiyorum. Yalnızca bireysel çabaların değil, örgütlü hareket etmenin, dayanışmanın, birleşmenin başarı ve uyum getireceğini unutmamamız gerekiyor.

Arkadaşlarım ve ben il başkanlığını iyi yapacağımıza inanıyoruz ve yönetime talibiz. Bizler yalnızca il başkanlığı seçimini kazanmak için değil, Cumhuriyet Halk Partisine, Burdur’umuza, dolayısıyla ülkemize hizmet için aday oluyoruz. Kişisel hırslarımızdan sıyrılmış, samimi, yürekten siyaset yapan inanmış bir ekibiz. Artık gündemi takip eden değil, gündemi belirleyen bir anlayışla partimizi yönetmek, iktidar olmak istiyoruz. Herkesi dinleyen, kucaklayan, söylem değil, eylem üreten bir yönetim olacağız. Daha yapıcı bir siyaset anlayışını benimseyeceğiz. Çözüm üreten olacağız. Enerjimizi dışarıdaki mücadeleye vereceğiz.

Örgütlerimizle birlikte, tarlada, fabrikada, sokakta halkımızla siyaset yapacağız. Önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde partimizi bugün olduğu gibi önce yerelde, sonra genelde iktidar yapmak için var gücümüzle çalışan bir örgüt olacağız. Bütün bunları gerçekleştirebilmek için arkadaşlarım ve ben, tecrübelerimizle, gençliğimizle, üretkenliğimizle, davasının peşinden giden büyük bir aileyiz. Aydınlık geleceğimiz için çıktığımız bu yılda, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimleri bize ışık tutacak, ilkeleri yol gösterecek, güç verecektir. Artık Türkiye için, aydınlık yarınlarımız için tek yol Cumhuriyet Halk Partisidir. Bizim bu memlekete, Cumhuriyet’e, dedelerimizin kanıyla sulanan bu topraklara, çocuklarımıza, gençlerimize dahası Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borcumuz var.

Sosyal sorunların, iç barışımızı ve huzurumuzu tehdit ettiği günümüzde; Cumhuriyet Halk Partisinin ilkelerini ve devrimlerini benimsemiş, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, altı ok felsefesi ve parti politikalarımızın belirleyeceği hedefler doğrultusunda hizmet etmek en büyük görevimizdir. Ülke sorunlarının yanı sıra Burdur’umuzun sorunlarına eğilerek, yaşadığımız kente sahip çıkmak, onu korumak boynumuzun borcudur. Örgütsel dayanışmamızla, sol kültürümüzün gereği olan demokratik haklarımıza sahip çıkmak, en başta parti içi demokrasiyi yaşama geçirmek, parti içi anlamsız muhalefete bir son vermek ve birlik, beraberlik içinde Cumhuriyet Halk Partili olmanın gururunu hep beraber yaşamak en büyük arzumuzdur.

İl başkanlığı adaylığı sürecinde bana destek veren, yol birliği yapan arkadaşlarımla Burdur’u birlikte yönetelim istiyoruz. Atatürk’ün bizlere emanet ettiği en önemli mirası olan Cumhuriyetimize ve partimize sahip çıkmak için, birbirine omuz veren bir ekip olma bilinciyle biz varız birlikte yaparız, diyoruz. Bizim cesaretimiz, umudumuz var. Biz varız, birlikte yaparız diyor buna yürekten inanıyoruz.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.