Perinçek’ten Vatan Partililere: ‘Ön mevzilere hazırlanın!’

“Vatan Partisi’nin sınıfsal karakteri emekçileşiyor”

Vatan Partisi lideri Dr. Perinçek, parti üyelerine seslenerek, “Görevler önümüzde. Bavulları hazırlayalım. Önümüzde fırtınalar var. Hepimiz ön mevzilerde işimizi yapacağız. Kahraman olacağız” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Ankara’da Alba Otel’de Ankara İl Başkanlığının düzenlediği “Asya Çağında Üreten Türkiye Dayanışma Yemeği”nde parti üyeleriyle buluştu. Perinçek gecede yaptığı konuşmada, örgütlenme dönemine girildiğini belirti. Parti kadrolarının “harıl harıl” çalışarak Türk milletiyle birleştiğini vurguladı. Perinçek, Vatan Partisi’nin sınıfsal karakterinin “emekçileştiği” tespitini yaptı.

Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı “Asya Çağında Üreten Türkiye Dayanışma Yemeği” düzenledi. Alba Otel’deki etkinlikte açılış konuşmasını Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz yaptı. Tokgöz konuşmasında, etkinliğe Ankara’nın çeşitli ilçelerinden çiftçi, üretici, sanayicilerin katıldığını söyledi.

‘ ASYA ÇAĞINDA ÜRETEN TÜRKİYE’

Aydınlık gazetesinin haberine göre, etkinliğe, “Asya Çağında Üreten Türkiye” isminin verilmesine de değinen Tokgöz, “Asya Çağı bugündür, gelecektir, Atatürk çağıdır. Asya Çağı üretim ve paylaşım çağıdır, dostlarla buluşma çağıdır, Atlantik Çağı’nın çöküşüdür. Türkiye Asya’dan nefes alıyor, Asya kalbimiz, ciğerimizdir. Üretimin kalbi Asya Çağı’nda atıyor. Üreten Türkiye bağımsız ve halkçıdır. Ülkemizi üreten Türkiye ile Asya Çağı’nın öncüsü yapacağız. Tarihi görevler üstlendik. Üreticilerin Milli Hükümetine doğru yürüyoruz. Boş laflar yok! Üreticinin umudu Vatan Partisi… Bu buluşmamız enerji depolama etkinliğidir. Bu heyecanla üreten Türkiye’yi kurmak için halkımıza, görev başına koşalım” dedi.

‘MİLLETİMİZLE BİRLEŞİYORUZ’

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek konuşmasında, parti kadrolarına örgütlenme atağının hızlandırılması çağrısında bulunarak, “Dünya Asya Çağı’na girerken, Vatan Partisi de örgütlenme çağına girdi. Öncü parti inşa ettik. Programıyla, stratejisiyle, gençliği ve kadrolarıyla… Şimdi sıra milleti örgütleme ve iktidara yürümeye geldi. Partimiz harıl harıl çiftçi, esnaf, zanaatkar, sanayiciyle birleşiyor. Harıl harıl çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÜRETİM DEVRİMİ KURULTAYLARI

Türkiye’nin dört bir yanında yapılan Üretim Devrimi Kurultaylarını da değerlendiren Dr. Perinçek; “Kurultaylar sadece 4-5 saat sürüp bitmiyor. Gidilen yerlerde tüm köyleri ziyaret ediyoruz, çalmadık kapı bırakmıyoruz. Ankara İl Başkanlığımız örnek bir çalışma yürütüyor” diye konuştu.

‘DEVRİME GİDİYORUZ’

“Vatan Partisi’nin sınıfsal karakteri emekçileşiyor” tespitinde bulunan Dr. Perinçek, “Partimize milletimizin bütün kesimlerinden ve siyasi partilerden katılım var. CHP, Ak Parti, MHP, HDP’den partimize katılım var. Türk milleti de devrimcileşiyor. Türkiye’de nesnel koşullar devrimi çağırıyor, devrime gidiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

‘ÇİN MODELİ’ EN DEVRİMCİ SÖYLEM

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Çin Modeli açıklamasına da değinen Dr. Perinçek, “Parti olarak bireycilikten, bencillikten vazgeçtiğimiz bir dönemdeyiz. Cumhurbaşkanı ‘Çin Modeli’ diyor. Biz böyle bir söylemi benimsemiyoruz. Bizim kamuculukla, plancılıkla, esaslı tarihimizden gelen programımız var. ‘Çin Modeli’ni uygulayacağız demek bu dönem en devrimci söylem. Türkiye’de öyle bir fırtına esiyor ki herkesi önüne katıp götürüyor. Vatan Partisi programı Türkiye gündeminde. Türkiye sorunlarını devrimle çözecek” ifadelerine yer verdi.

GÖREVLER ÖNÜMÜZDE

Parti üyelerinin önünde görevler olduğunu belirten Dr. Perinçek; “Görevler önümüzdedir. Bavullar hazırlayalım… Önümüzde fırtınalar var. Türkiye’yi Diyarbakır’dan, Şırnak’tan birleştiriyoruz. PKK’nın karşısında Vatan Partisi kahramanca tavrını koymuştur. Hepimiz ön mevzilerde fırtınalı dönemlerde işimizi yapacağız. Kahraman olacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Seymenler gösteri yaptı.

Türküler söylendi.

Halaylar çekildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.