Polis, suç ve suçlulara göz açtırmıyor

Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin il merkezinde huzur ve güvenliğin sağlanması kapsamında yoğun çalışma yürüttüğü bildirildi. Başta uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin ticaretini yapan, üreten ve kullananlara, halk sağlığını hiçe sayarak sahte alkol üretenlere, cep telefonu sahtekârlıklarına gözaçtırılmıyor.

Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, bir aydır yapılan operasyonlarda 32,6 gram eroin, 2,55 gram metamfetamin, 2,79 gram skunk, 37,13 gram esrar ile 20 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Uyuşturucu madde ticaretinden elde edilen bin 045 lira paraya el konuldu. Bu süreçte “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak” suçundan 12 şahıs ve “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçundan 2 şahıs hakkında adli tahkikat yapıldı. İşlem yapılan şahıslardan biri tutuklandı; biri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Halk sağlığını hiçe sayarak sahte (ev yapımı) alkol yapan ve satan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar sonucu, sahte 18 litre rakı, 13 litre votka, 0,4 litre viski, 14.95 litre etil alkol, 2,9 kg anason bitkisi, alkol üretme düzeneği ve (alkol derecesini ayarlama amaçlı) 1 adet Bomemetre ele geçirildi. Yakalanan 2 şahıs çıkarılmış olduğu adli makamlarca adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Ruhsatsız silah satışı ve ticareti kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda, kargo firmasında teslim alınmadığı için geri gönderim olarak bekletildiği tespit edilen 20 adet pompalı tüfek ele geçirildi. Yakalanan 1 şahıs ifadesi akabinde serbest bırakıldı.

Kayıt dışı cep telefonu satışı ve cep telefonu IMEI kopyalaması kapsamında yapılan çalışmalarda, tespit edilen 24 işyerine yapılan operasyonda,  43 adet kayıt dışı cep telefonu, 29 adet IMEI kopyalaması yapılan cep telefonu, 1 adet Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca haberleşme bağlantısı kesilen cep telefonu ile kopyalama işleminde kullanılan 3 adet box cihazı ele geçirildi. Konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir