Reşat Petek’e Belediye’den tokat gibi cevap

Bilmediği, bilmediği gibi araştırıp öğrenme ihtiyacı dahi duymadığı konularda ahkâm kesen AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek’e, geçen Pazar günü yaptığı basın açıklamasında yeni bir Devlet Hastanesi inşaatı konusunda Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile ilgili sarfettiği “sözünü tutmadığı” yönündeki sözlerine Belediye’den tokat gibi cevap geldi: “Bilmediğin konularda konuşma!”

BİLMEDİĞİN KONULARDA KONUŞMA!

Bilmediği, bilmediği gibi araştırıp öğrenme ihtiyacı dahi duymadığı konularda ahkâm kesme gibi bir özelliği bulunan AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek’e, geçen Pazar günü yaptığı basın açıklamasında yeni bir Devlet Hastanesi inşaatı konusunda Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile ilgili sarfettiği “sözünü tutmadığı” yönündeki sözlerine Belediye’den tokat gibi cevap geldi: “Bilmediğin konularda konuşma!”

NE İKTİDARDA NE SİSTEMDE YENİ HASTANE

LAFI YOKKEN BİLE BAŞKAN ERCENGİZ PROTOKOL HAZIRLIYORDU

Belediye Basın Bürosundan yapılan açıklamada, Petek’in henüz esamisinin bile okunmadığı bir dönemde, Başkan Ercengiz’le dönemin İl Sağlık Müdürünün ilimizin yeni bir hastane ihtiyacının bilinciyle kolları sıvadıkları vurgulanarak, “ne iktidar partisinin ne de mevcut sistemin, Burdur’a yeni bir hastane yapımı ile ilgili tasarrufu bulunmazken, Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz, Belediye bünyesinde bulunan 47 bin metrekare araziyi Burdur’a yapılacak yeni bir hastane için makul bir takas olanağı ile değerlendirebileceğini söylediği”, “bunun üzerine bir iyi niyet protokolü hazırlandığı” belirtildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

MAKUL BİR TAKAS TEKLİFİYLE ANLAŞMA DERHAL GERÇEKLEŞİR

“Hazırlanan bu iyi niyet protokolü çeşitli çevrelerce suiistimal edilip Burdur Belediye Başkanı hakkında İçişleri Bakanlığı’ndan soruşturma izni istenecek kadar art niyetle yaklaşılmıştır. Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz tüm bu art niyetlere rağmen Burdur’un çıkarları doğrultusunda ısrarlı ve samimi tavrını sürdürerek Burdur’a yeni bir hastane yapılması gerekliliğini her fırsatta ve her yerde dile getirmiştir. Yeni hastane yapımı için Burdur Belediyesi arazisinin Sağlık Bakanlığı’na ait Devlet Hastanesi arazisi ve binalarının takasıyla mümkün olabileceği ifade edilmiştir. Bunun üzerine süreç başlamış, Sağlık Bakanlığı’na bağlı ilgili birimlerinden gelen teknik personelle görüşmeler yapılmış ve somut gelişmeler kaydedilmiştir. Gelinen süreç içerisinde Burdur Belediye Başkanı hiçbir zaman arazi takasında doğrudan vazgeçtiğini hiçbir yerde ifade etmemiştir. Ancak takas değerlemede verilen değer Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz’in Burdur Belediye Meclisi gurubu tarafından makul bulunmamıştır. Bu gerekçe ile makul bir takas teklifi yapılması durumunda anlaşılabileceğini Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz defalarca ifade etmiştir. Sayın Reşat Petek konunun hiçbir yerinde hiçbir zaman tarafı olmamış masaya oturmamıştır. Sayın Petek Konu hakkında eksik ve yanlış bilgilendirilmiştir.”

BAŞKAN ERCENGİZ İÇTEN BİR

ŞEKİLDE KARAR ALIYOR; BİRİLERİ SÜRECİ SONLANDIRMIYOR

Başkan Ercengiz’in kentin gelişimiyle ilgili içtenliğinin somut bir tezahürü olarak, eski adliye binasının yıkımı için Adalet Bakanlığı’na yaklaşık 5 bin metrekarelik araziyi tahsis ederek arazisinin yeşil alan yapılması konusundaki gayret ve işbirliğinin gösterildiği açıklamada, ayrıca “Burdur Belediyesi tarafından Burdur Halkının, Burdur’da yaşayanların spor yapabilmeleri adına talep edilen Sentetik Halı Saha arazisinin tahsisini olağanüstü Meclis kararı ile almış, plan tadilatları yapılmıştır. Burdur Belediyesi tarafından ne gerekiyorsa hızlı bir şekilde yapılmasına rağmen yatırım Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılamamıştır” şeklinde değerlendirmede bulunuldu.

Açıklama şöyle sürdürüldü:

BURDUR BELEDİYESİ’NİN TAVRI NETTİR VE AÇIKTIR

Basın Bürosunun açıklamasında, Burdur Belediyesi’nin tavrının “nettir, açık” olduğu belirtilirken, “halkımızın yararına olan her ne varsa Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz ve Burdur Belediyesi hiç düşünmeden kararını Burdur Halkı lehine vermektedir” diye değerlendirmede bulunuldu.

Açıklama şöyle son buldu:

BAŞKAN ERCENGİZ, SÖZÜNÜN ERİDİR VE

BURDUR HALKININ GÜVENİYLE GÖREVE GETİRİLMİŞTİR;

SÖZÜNÜ TUTMADIĞINA YÖNELİK İDDİALAR BURDUR HALKINA HAKARETTİR

“Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz’in 30 aylık performansında art niyetli olmadığı tüm Burdur Halkı tarafından iyi bilinmekte olup, bu konunun siyasi malzeme olarak devşirilmesine izin verilmeyecektir. Sayın Ali Orkun Ercengiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sözünün ve tavrının sonunda arkasında duracağının kamuoyu tarafından bilinmesi gerekmektedir. Burdur Halkı’nın güvenini alarak göreve getirilen Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz’in sözünü tutmadığına yönelik ifadeler Burdur Halkı’na yapılmış bir hakarettir.”

“Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir