Salda Kayak Merkezi’ne böyle mi turist çekilecek?

25 Aralık 2021 tarihinde Burdur Valisi Ali Arslantaş’ın da katıldığı bir törenle sezon açılışı gerçekleştirilen, Vali Arslantaş’ın yaptığı konuşmada yerli yabancı tabiat ve kayak severleri davet ettiği Salda Kayak Merkezi’nin yollarının en gerekli olduğu bir zamanda kardan buzdan kapanmaya yüz tutması, gidenlerin yollarda geçirdikleri tehlikelerden illallah dediği kamuoyuna yansıdı. Bu kapsamda ailesiyle birlikte gidip yaşayarak tehlikeyi ve rezaleti göre İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez sosyal medya hesabından yetkilileri uyardı.

Ormanlar arasında bir tabiat harikası…

Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü manzarası eşliğinde doyum olmaz doğal güzellikler içinde kayak yapma fırsatı sunan Salda Kayak Merkezi…

28 gün önce 25 Aralık’ta kayak sezon törenlerle açıldı.

Törende milletvekilleri, Vali Arslantaş katıldı.

Tekmil Hazirun oradaydı.

20 cm’ye yakın kar vardı.

Herkesin yüzü gülüyordu.

Vali Arslantaş, konuşmasında sloganın “Kayak Bilmeyen Kalmasın” olduğunu belirtti.

Vatandaşları, tabiat ve kayak severleri merke4ze davet etti.

Ancak gidenlerin korkulu gözlerle geri döndükleri, yollarında büyük tehlikeler atlattıkları, bir daha ağızlarına bile anmayacaklarını söyledikleri ifade ediliyor.

Bu kapsamda İYİ Parti Bucak İlçe Başkan Safa Sönmez, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, kayakzedelerden biri olduğunu, ailesiyle birlikte bu tabiat harikası mekânı ziyaret ettiğini, büyük haz aldıklarını, ancak gidiş ve dönüş yollarındaki cam gibi kar buz nedeniyle uçurumlara savrulma, kayma tehlikesi atlattıklarını yana yakıla anlattı. Bu bakımsızlık ve ilgisizliğin nedenini sordu. Yetkilileri uyardı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.