Salı Pazarına gelen 100’ü aşkın yaşlı vatandaşlar eve gönderildi

Canını hiçe sayarak ihtiyaçları için dışarı çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlar polis ekiplerince uyarılarak ya evlerine geri gönderiliyor ya da bizzat ekipler götürüyor. Bugün bu kapsamda Salı pazarına çeşitli ihtiyaçları için çıkan 100’ü aşkın vatandaş polis ekiplerince uyarılarak evlerine gönderildi.

İçişleri Bakanlığı’nca toplumsal izolasyon uygulanarak evlerinde karantinaya alınan ve dışarı çıkışları sınırlandırılan 65 yaş ve üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlar ısrarla dışarı çıkmayı sürdürüyor.

Kimisi Pazar ihtiyacı için çıkıyor.

Kimisi banka işlemleri için çıkıyor.

Kimisi can sıkıntısı sebebiyle kendini dışarı atıyor.

Koronavirüs gerçekleri

GazeteBU’nun haberine göre, bugün Burdur’da Salı Pazarına çıkan ve kendisini farkeden polise maydanoz tohumu almak için çıktığını söyleyen yaşlı bir vatandaş, alışverişi yaptırılarak evine götürüldü.

Öte yandan polis ekipleri hoparlörlerden sürekli dışarı çıkmamaları için uyarıldıkları halde Salı Pazarına çıkan yaşlı vatandaşları Pazar girişinde kimlik kontrolü yaparak evlerine gönderdi. Polisin 100’ü aşkın vatandaşı geri çevirerek evlerine gönderdiği öğrenildi. Ayrıca kendilerine ihtiyaçları 112, 155 gibi telefonlara bildirilirse karşılanacağını bilgisi de verildi.

Öte yandan Sebzeciler ve Manavlar Odası (SMO) Başkanı Tuncay Yiğit, İçişleri Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda pazarcı esnafının “hijyen kuralları”na uyduğunu belirterek, “alışverişe gelen vatandaşlarımızla teması kaldırdık. Meyve ve sebzeleri poşetleyerek vatandaşlarımıza veriyoruz” bilgisini verdi.

Başkan Yiğit, alışverişe çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlara Oda olarak desteklerinin devam ettiğini ve evlerine kadar sebze ve meyvelerin teslim edildiğini belirtti.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir