Şampiyon güreşçiler, Başkan Ercengiz’i ziyaret etti

Burdur Belediye Spor Kadın Güreş Takımı sporcuları Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i ziyaret etti.

Burdur Belediye Spor Kadın Güreş Takımı sporcuları Dünya Şampiyonu Kezban Akçın, Dünya 5.si Avrupa 2’cisi Vahide Nur Gök ve Yıldız Kadınlar Balkan 2’cisi Ceren Tokmakçı katılacakları müsabakalar öncesi Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.

Burdur Belediye Spor bünyesinde yer alan Kadın Güreş Takımı sporcularından Doha kentinde Dünya Olimpiyat Komiteleri Birliği (ANOC) tarafından düzenlenecek ilk Dünya Plaj Oyunları’nda Plaj Güreşi ile Dünya Şampiyonu Kezban Akçın, U15 ve Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası Bulgaristan’ın Panagyurıshte Şehrinde düzenlenecek olan U15 ve Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası’nda Ece Tokmakçı, Katar’ın Bulgaristan’ın Panagyurıshte kentinde düzenlenen Gençler Balkan Güreş Olimpiyatları’nda 72 Kg ile Vahide Nur Gök ilimizi ve Türkiye’yi temsil edecekler.

Başkan Ercengiz, gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, genç sporcularımıza katılacakları müsabakalarda başarılar diliyorum. İlimizi ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için gayret göstereceklerdir. Önemli olan sportif faaliyetlerin yanı sıra, bölge tanıtımına katkı da verilmesi. Bu konuda katkı veren tüm sporcu dostlarımıza ve milli sporcularımıza teşekkür ediyoruz. Onlar için elimizden geleni yapacağımızı da kendilerine  ifade ettik” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir