Sarik, zehir tacirlerinin kâbusu oldu

Burdur il merkezinde durdurulan bir araçta narkotik madde arama köpeği Sarik eşliğinde yapılan aramada eroin ve kokainden çok daha kuvvetli bir bağımlılık etkisine sahip, kamuoyunda “kristal”, “ateş buz”, “met” gibi isimlerle de bilinen ve kullananların merkezi sinir Sistemi üzerine tehlikeli etkiler yaparak kişinin halüsinasyonlar görmesine neden olan metamfetamin yakalandı.

Burdur’da güvenlik güçleri zehir tacirlerine göz açtırmıyor.

Narkotik madde arama köpeği Sarik uyuşturucu satan ekenlerin kâbusu oldu.

Bu kapsamda İl Emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmada, il merkezinde durdurulan bir araçta narkotik madde arama köpeği Sarik ile birlikte yapılan aramada, 93,66 gram metamfetamin maddesi, uyuşturucu içiminde kullanıldığı değerlendirilen 4 adet aparat, 1 adet hassas terazi, 1 adet ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait 5 adet fişek ile uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 500 Euro, 1 Dolar ve 3 bin 220 TL para ele geçirildi.

Araçta bulunan HS ve ŞY isimli şahıslar TCK 188. Maddesine Muhalefet (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) suçu kapsamındaki işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edildi.

ŞY isimli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

HS isimli şahıs ise tutuklandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir