Şehitlik ziyareti ve yaşlılarla kucaklaşma

Umutla ve güvenle kutladığımız Ramazan Bayramı kutlama programı kapsamında bugün akşamüzeri Şehitlik ziyareti yapıldı. Ardından Vali Yılmaz ile Başkan Ercengiz ve beraberindeki protokol üyeleri, Yaşlılar Yurdunu ziyaret etti; “geçmişte çok güçlüyken, bütün gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hisleri”ni yaşamak ve yaşatmak için “milletimizin yaşama kudretinin en önemli kıstası” olan yaşlılarımızla ve emeklilerimizle muhabbet içinde kucaklaştı.

İçine girdiğimiz süreçte geleceğe umutla ve güvenle baktığımız, “vatanımızda terör belasından kurtulmak, vatan bütünlüğümüzü sağlamak, vatanımızın her köşesinde sevgi ve kardeşlik iklimine kavuşmak yönünde umutlarımızı göğerten gelişmeler yaşadığı”mız şartlarda Müslüman dünyasında, ülkemizde ve ilimizde Ramazan Bayramı kutlamaları umut ve güven içinde yeniden başladı.

Ramazan Bayramını, Türk Milleti’nin tarihin derinliklerinden gelen başı dik yaşama, hürriyet ve kardeşlik birikimi, dünya tarihine yön vermiş imparatorluklar ve insanlık tarihini yönlendirmiş büyük devletlerle, toplumsal ve siyasi devrimlerle yaratılmış örgütlenme ve üretim geleneği ve yeteneğinin yeniden ortaya çıktığı bugünkü şartlarda kutluyoruz. Bu kapsamda bugün akşamüzeri Şehitlikte şehitlerin mezarlarına kırmızı karanfiller bırakıldı. Dualar okundu.

Törene, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Garnizon Komutanı Tank Albay Cem Tuce, İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, BARO Başkanı Ramazan Gedik, AK Parti İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, daire müdürleri ve şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Şehitlikteki faaliyetten sonra Yaşlılar Yurduna geçildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir