“Sevgi Engeli Olmayalım”

Engelliler Haftası münasebetiyle özel öğrencilerin el emeği göz nuru eserleri İstasyon Caddesinde açılan stantlarda halkın beğenisine sunuldu. Sergiyi gezen ve “çok keyif aldığı”nı ve “mutlu olduğu”nu vurgulayan Burdur Valisi Ali Arslantaş, “sevgi engeli olmayalım” dedi.

İstasyon Caddesinde Burdur Özel Eğitim Uygulama Okulu 1-2-3’üncü kademe, Burdur Özel Eğitim Anaokulu, Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu, Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu ile Bucak İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören öğrencilerin ürettikleri ve yaptıkları eserlerin sergilendiği stantlar açıldı.

Stantları ziyaret eden ve öğrencilerle yaptıkları ve ürettikleri ürünler hakkın da bir süre sohbet eden Vali Arslantaş, Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri ile birlikte havluyla yatak süsleme modeli yaptı.

Vali Arslantaş’a sergiye katıldıkları için çok duygulandığını ve sevindiğini belirten Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencisi Ayşin Sağlam, böyle bir etkinlik olduğu için mutlu olduğunu dile getirdi. Sağlam, “Arkadaşları ile yan yana olduğu için çok mutlu oldum. Bizimle ilgilenildiği için çok mutluyum. Sergimize gelenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ayşin Sağlam ve arkadaşlarına teşekkür eden Vali Aslantaş, “Bize de çok keyifli dakikalar yaşattınız. Ayşin’in ve arkadaşlarının ürettiklerini, yaptıklarını gördük, çok mutlu olduk” dedi.

Vali Arslantaş basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Özel Eğitim kurumlarında öğrenim gören çocuklarımızın ne seviyeye geldiklerini, neler öğrendiklerini, neleri başarabildiklerini bu sergimizde gördük. Yaptıkları işleri gururla, keyifle, zevkle izlemekten dolayı son derece memnunuz.

Toplumumuzun yüzde 13’ü engelli bireyden oluşuyor. Herkesin engelli adayı olduğu bilinci ile hareket etmesi gerekiyor. Öğrencilerimizi gördükten sonra sevgi engeli olmayalım, çocuklarımızla başaramayacağımız hiçbir işimiz olmaz diyorum” dedi.

Sergi açılışına Vali Ali Arslantaş, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.