Suriye PKK’si PYD, Türkiye’ye saldırmadığı sürece terörist sayılmazmış!

Önce sosyal medyaya düştü haber; Kılıçdaroğlu Türkiye’nin Anamuhalefet Partisi lideri kamuoyunda Suriye PKK’si diye bilinen PYD’nin Türkiye saldırmadığı sürece terörist örgüt sayılamayacağını iddia etmişti. Asparagastır dedik önemsemedik. Ama bugün basın konuya eğildi ve haberleştirdi. Kılıçdaroğlu, bilinçaltındaki Kürt ayrılıkçılığını işletti ve görevini yaptı: Koltuğunda oturduğu Atatürk’ün kemiklerini sızlatırcasına PYD’nin Türkiye’ye saldırmadığı sürece terör örgütü olamayacağını savundu.

KOLTUĞUNDA OTURDUĞU ATATÜRK’ÜN KEMİKLERİNİ SIZLATIRCASINA…

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin “kara gücüm” dediği ve 50 ton silah gönderdiği PYD’yi savunan yeni bir açıklama daha yaptı. Kılıçdaroğlu, koltuğunda oturduğu Atatürk’ün kemiklerini sızlatırcasına PKK’nin Suriye kolu PYD’nin Türkiye’ye saldırmadığı sürece terör örgütü olamayacağını savundu. Kılıçdaroğlu Ekim 2014’te de PYD’nin vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum olduğunu belirtmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu PKK’nın Suriye kolu PYD’ye yine terör örgütü demedi.

Kılıçdaroğlu, PYD’nin Türkiye’ye saldırmadığı sürece terör örgütü olamayacağını savundu.

Kılıçdaroğlu, Ekim 2014’te de cihatçı örgütlerle işbirliği yapan PYD’nin bir terör örgütü olmadığını, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum olduğunu ileri sürmüştü.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir