Uzaktan eğitim dersleri için tablet ihtiyacı olan öğrencilere, Burdur Belediyesi tarafından alınan tabletler teslim edildi.

Koronavirüs salgını sürecinde başlatılan online eğitimde birçok öğrencinin tablet veya bilgisayarlarının olmaması nedeniyle, eğitim programlarını izleyemeyen öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edildi. Tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrenciler için satın alınan tabletler Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tarafından Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’a teslim edildi.

Makamda gerçekleşen ziyarette konuşan Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ”uzaktan eğitime yakıdan desteği konusunda Sayın Vali’mizin Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirmiştik. Belediye Başkanımızın, sendikalarımızın katılmış olduğu bir toplantıydı. Uzaktan eğitimde sıkıntı yaşayan öğrencilerimize yönelik bir destek mahiyetinde ilgili kurum ve kuruluşlarımız bazı taahhütlerde bulunmuşlardı. Bugün de Belediye Başkanımız 108 adet tablet desteğinde bulundular. Bunun yanı sıra diğer kurumlarımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızın geri kalan tabletlerle ilgili planlaması var. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımıza ve herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Ercengiz ”40 gün sonra görevime başladım. Çok da heyecanlıyım, yeniden hizmet etmek aşkıyla Burdur’umuza; bugün de iyi bir tesadüf oldu. Daha öncesinde söz verdiğimiz bir projenin paydaşı olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüzün tespitleri doğrultusunda İl genelinde tüm ihtiyaç sahibi uzaktan eğitime katılamayan çocuklarımıza tablet verme sözünde bulunmuştuk Sayın Valimizle yaptığımız bir toplantımızda, Sayın Valimiz bizim de bu aşta tuzumuz bulunmasını istedi ve biz de memnuniyetle kabul ettik. Bugün 108 adet tabletimizi sayın müdürümüze teslim edeceğiz. İnşallah o da tek tek tespit ettikleri ihtiyaç sahibi çocuklarımıza bizler adına ulaştıracaklar. Tek elden yapılmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü mükerrer yapılan işlerde zaman zaman karışıklık ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşamama ihtimaline karşı biz tek bir noktadan yani Milli Eğitimi Müdürlüğümüzden bu projeyi yürütme kararı almıştık. Başta Sayın Valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Karınca kararınca biz de eğitime uzaktan katılan ama olanağı yetersiz olan kardeşlerimize evlatlarımıza böyle bir destekte bulunmaktan son derece mutluyuz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir