Türk halkı, bir gecede yüzde 15 fakirleşti

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, yazılı bir açıklama yaparak ekonomideki son gelişmelere değindi. Başkan Sönmez, “bugün piyasaların açılması ile TL %15 değer kaybetmiştir. Dolar 8 TL Euro 10 sınırına dayanmıştır. Bunun anlamı şudur Türk halkı % 15 bir gecede fakirleşmiştir” dedi.

Son 72 saat içinde Türkiye’nin, ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’nın yasal uzantısı parlamento oklu HDP’ye kapatma davası açması, HDP Milletvekili Gergerlioğlu’nun terör propagandası yapmak ve PKK destekçiliği suçlarından dolayı aldığı ceza üzerine Milletvekilliğini düşürmesi, Batı emperyalizminin LGBTİQ gibi yoz ve çürümüş kültürünü toplumumuza ve gençliğimize empoze eden, milli egemenliğimizi çiğneyen İstanbul Sözleşmesi’ni feshetmesi üzerine ülkemizin yumuşak karnı üzerinden saldırması sonucu döviz fiyatlarındaki fırtınalı durum üzerine konuşan İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, iktidara yüklendi. “Dolar 8 TL Euro 10 sınırına dayanmıştır. Türk halkı % 15 bir gecede fakirleşmiştir” diyen Başkan Sönmez, “Türk halkı derken iktidardan ihale alanlar iktidardan nemalananlar hariçtir. Bir gecede kaybeden sadece TL değil geleceğimizdir, gençliğimizdir. Zira her doğan vatan evladı 10.000 dolar borçla doğmaktadır. Bu borç katlanarak devam etmektedir. Dolayısıyla kaybedilen geleceğimizle birlikte hayallerimizdir… “ ifadelerini kullandı.

Başkan Sönmez açıklamasının devamında şu görüşleri savundu:

“Yönetimdeki istikrarsızlık ve israfa artık ekonomimizin dayanacak hali kalmamıştır. Mevsimlik işçi bile 10 ay çalışırken, 3 ayda bir değişen ekonomi yönetimi ve merkez bankası, istikrarsızlığın nedenidir. İstikrarsızlığın ana nedeni aslında siyaseten iktidar sahipleridir. Rant ekonomisi ihale ekonomisi beton ekonomisi velhasıl ihale kanununu 180 kez değiştirenler bugünün asıl sorumlulardır.

“Değerli Hemşerilerim;

“İsraf yandaşlık kayırmacılık üzerine kurulu iktidarın görüldü ki ülkemize verebileceği bir şey artık kalmamıştır. Onlar saraylarında ve makamlarında sefa sürerken, halkımız pazarlardan akşamları daha ucuza nasıl evimize yiyecek götürürüz derdindedir.

“3 Y ile iktidara geldiler. Bakınız çevrenize yoksulluk arttı mı? Arttı… Yolsuzluk arttı mı? Arttı… Yasaklar arttı mı? Arttı…

“Birçok ülkede bile faiz eksilerde iken ülkemizin de faizin en yüksek olduğu 7. ülke olması halkımıza reva mıdır? Vietnam Surinam ve Venezuela gibi ülkelerle faiz yarışına girmek bizlere reva mıdır? Bakın Türk Borsasına bugün milyonlarca vatandaşımız resmen bilinçli olarak soyuldu.

“Sorarım Değerli Hemşerilerim? Yolsuzluk yoksulluk bize reva mıdır??”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.