Türk hekimleri adına utanç verici

Türk hekimleri arasında TTB yöneticisinin PKK konferansına katılmasına infial

Türk hekimleri, Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi Memorial Diyarbakır Hastanesi tıbbi onkoloji uzmanı Dr. Halis Yerlikaya’nın, Avrupa’da PKK’ya bağlı akademisyenleri örgütlemek üzere kurulan, Almanya merkezli Kurd Akad Derneği’nin düzenlediği “Kürt Doktorlar ve Müttefik Meslekler Konferansı”na katılacak olmasına ateş püskürdü. Duyuruyu öfkeyle karşılayan hekimlerden sert uyarılar geldi.

Türk Tabipler Birliği (TBB)…

Adında Türk var ve vatansever Tıbbiyeli Hikmet’leri temsil etmesi gerekir.

Ama öyle değil işte!

En tepe yöneticisinin adı, PKK’nın cumhurbaşkanı adayları arasında geçiyor.

“Terör örgütü propagandası yapmak”tan tutuklanıyor.

Adı, KCK yöneticileri arasında geçiyor.

Öcalan’ın hapisten kurtarma kampanyalarına katılıyor.

Şimdi de bir başka tepe yöneticisinin, Avrupa’da PKK’ya bağlı akademisyenleri örgütlemek üzere kurulan, Almanya merkezli Kurd Akad Derneği’nin düzenlediği “Kürt Doktorlar ve Müttefik Meslekler Konferansı”na sözde “Kuzey Kürdistan”ı temsilen katılacak olduğu ortaya çıkıyor.

Füsun İkikardeş’in Aydınlık Gazetesindeki haberine göre, Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyesi Dr. Halis Yerlikaya’nın PKK yanlısı derneğin düzenlediği konferansa katılacak olması, hekimler arasında infiale yol açtı. Duyuruyu öfkeyle karşılayan hekimlerden sert uyarılar geldi.

“FİNCANCI’NIN GELMESİ BUNUN GÖSTERGESİYDİ”

Aydınlık’tan Füsun İkikardeş’e konuşan ve olayın “tam bir rezillik” ve “bu cesareti buluyor olmaları”nın “ayrı bir facia” olduğunu ifade eden Kayseri Tabip Odası Başkanı Dr. İlhan Şahin, Türk Tabipler Birliği (TTB’nin), “Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından, hekimleri temsil etmek üzere kurulmuş yasal bir meslek örgütü” olduğunu, “burada devlete doğrudan düşmanlık eden bölücü kişilerin rol alıyor olması hem biz Türk hekimleri hem Türk milleti için utanç verici” olduğunu ifade ederek, “işin açıkçası Şebnem Korur Fincancı’nın TTB başkanı olmasıyla kendisine ‘etkin demokrat’ diyen marjinal grubun en başta Türk hekimlerine daha sonra da Türk milletine ve devletine meydan okuduğunu görüyoruz. Bu sembol kişinin buraya oturtulması bunun göstergesiydi zaten! Bu azgın düşmanlığa devam ediyorlar” dedi.

“Artık TTB’nin kapatılması için çalıştıklarını da düşünmeye başladığı”nı belirten Dr. Şahin, “öyle tahmin ediyorum ki geçmişteki eylem ve söylemlerine bakacak olursak bunlar başında Türk ismi olan birlikte olmaktan da rahatsız oluyor olabilirler. Burayı kapatırlarsa kendi istedikleri gibi bir şey kurabilirler. Bütün hayata bölücülük felsefesiyle baktıkları için, her zaman toplumu kamplaştırmaya, devleti bölmeye çalıştıkları ve hekimleri de bu tavırlarıyla böldükleri için bu yaptıkları şaşırtıcı değil. Biz Türk hekimleri bunlara karşı mücadelemize devam edeceğiz. Kendinize Kürt diyebilirsiniz, ama Türkiye’nin bir bölgesine Kürdistan diyemezsiniz. Bunun hiçbir yasal dayanağı yoktur, bu bölücülüktür. Hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Halis Yerlikaya’nın sözde Kuzey Kürdistan adına bir uluslararası konferansta konuşma yapıyor olmasını kınıyorum” diye konuştu.

TTB YÖNETİMİ İŞLENEN SUÇA ORTAK”

“Kusurlarını her gün daha da artırdıkları”nı belirten Cumhuriyetçi Hekimler İkinci Başkanı Dr. Hikmet Çevik de “TTB yöneticisi, sözde Kürdistan temsilcisi olarak PKK konferansında. TTB yönetimi işlenen suça ortaktır. Hekimlik değerlerinden tamamen kopan TTB yönetimi giderek terör örgütü PKK’nın uzantısı haline geliyor. Kabul edilemez” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir