Türkiye Tekvando Şampiyonu’ndan İYİ Parti’ye ziyaret

Sönmez: “Sporcularımızın her zaman yanındayız”

Büyükler Türkiye Tekwondo Şampiyonası’nda 87 kg’da Türkiye Şampiyonu olan Muhammet Recep Çetinkaya, babası Süleyman Çetinkaya ile birlikte İYİ Parti Bucak İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Büyükler Türkiye Tekwondo Şampiyonası’nda 87 kg’da Türkiye Şampiyonu olan Muhammet Recep Çetinkaya’nın babasıyla birlikte İYİ Parti ziyaretinde, İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, 25’nci dönem Burdur Milletvekili Alparslan Dursun, İYİ Partili Bucak Belediye Meclis üyesi Fuat Şan ve İYİ Parti Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Ziyarette konuşan İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, “bugün ilimizin, ilçemizin gururu olan Büyükler Taekwondo Şampiyonası’nda şampiyon olan Bucaklı hemşerimiz Muhammet Recep Çetinkaya kardeşimizi ağırlıyoruz. İnanıyorum ki Türkiye’de değil dünyada da birçok şampiyonluğu olacaktır. Kardeşimize ait olan burada görmüş olduğunuz onlarca madalya ile bizler gururlandık. İnanılmaz başarılara imza atmış. Milli sporcumuz uluslararası olsun Türkiye’de olsun ciddi başarılara ulaşmıştır. Muhammet kardeşimiz şuan aramızda, kendisi iki gün önce gerçekleşen Büyükler Tekwondo Şampiyona’sında Türkiye birincisi olmuştur. Ben buradan bölgemizin tüm milletvekillerine ve belediye başkanımıza sesleniyorum. İlçemizde ilimizde daha nice cevherler var. Yeter ki bu konuda desteklerimizi maddi manevi olarak gösterelim. Tüm sporcularımıza yardımcı olalım. Biz ilçe başkanlığımıza yapmış olduğu ziyaretten dolayı kıymetli kardeşimiz Muhammet Çetinkaya’ya çok teşekkür ediyoruz. Burada şampiyonumuzun yetişmesinde emeği olan ve ilçemizin gururu olmasına destek sağlayan Muhammet kardeşimizin babası Süleyman Çetinkaya’ya da ayrıca teşekkür ediyorum. İnşallah bizler sonuna kadar destek çıkacağız. Biz sadece siyasette değil sportif faaliyetlerde de her zaman hemşerilerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

Başkan Safa Sönmez konuşmasının devamında, “Ankara Büyükşehir Belediyemizin EGO spor kulübüne yeni transferi gerçekleşen milli sporcumuz Muhammet kardeşimizin bu transferinde katkıları olan başta 25. Dönem Milletvekilimiz Alparslan Dursun’a, teşkilatımıza, Mansur Yavaş Başkanımıza, İYİ Parti Ankara İl Başkanımız Yetkin Öztürk Başkanımıza, EGO spor kulüp başkanı Akın Hondaroğlu’na bu süreçte yanımızda oldukları ve destekleri için çok teşekkür ediyorum.  Muhammet kardeşimizin transferinin gerçekleşmesi aşamasında çok yardımları olmuştur” dedi.

Türkiye şampiyonu olan Milli sporcu Muhammet Recep Çetinkaya ise desteklerinden dolayı İYİ Partililere teşekkür ederek, “son olarak Türkiye Büyükler Tekvando Şampiyonasına katıldım ve turnuvada 6 maç yaparak finalde Ankara İller Bankasının Dünya Üçüncüsü Avrupa şampiyonu olmuş sporcusu ile mücadele ettim ve maçı kazandım. Yılların vermiş olduğu çalışma azmi ve tecrübelerimle kendimden yaşça büyük rakibimi rahat bir şekilde yenerek Türkiye Şampiyonu oldum. Üzerimde emeği olan beni bugünlere getirip yetiştiren başta ailem olmak üzere bütün antrenörlerime Bucak İYİ Parti ilçe başkanı Safa Sönmez başkanıma, 25. Dönem Milletvekilimiz Alparslan Dursun vekilime, Ankara büyükşehir belediye başkanı Mansur Yavaş başkanıma ve kulüp başkanlarıma maddi manevi desteklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Ziyarette Türkiye Şampiyonu olan Muhammet Recep Çetinkaya’ya İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez tarafından çeşitli hediyeler verildi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.