Veterinerler yemekte buluştu

Veterinerler Haftası etkinlikleri kapsamında Burdur veterinerler Odası’nın Serenler’de düzenlediği akşam yemeğinde Burdurlu veteriner hekimler bir araya geldi.

Burdur’da çalışan veteriner hekimler, Burdur Veteriner Hekimler Odası’nın Veterinerlik Haftası faaliyetleri kapsamında düzenlediği birlik ve dayanışma yemeğinde bir araya geldi. Gecede açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Veteriner Hekim, 22. Dönem Milletvekili, önceki ADD Başkanı Kazım Üstünel, “veteriner hekimliğin özünde yurt sevgisi, ulus bilinci”nin bulunduğunu, “sorunlara çözüm üretme”nin ve “dertlere derman olma”nın olduğunu hatırlatarak, Türk veteriner hekimlerinin, Osmanlı’nın 1854 yılında Kırım Savaşı’nı müteakiben İngiliz emperyalizminden 200 bin Sterlin borç almanın gündeme geldiği koşullarda borcun alınmamasını, karşılığında maaşlarının yarıya düşürülmesini önerecek kadar vatansever ve fedakâr olduğunu ifade etti.

Geceye Burdur Veteriner Hekimler Odası Başkanı, Veteriner Hekim, 22. Dönem Milletvekili, önceki ADD Başkanı Kazım Üstünel, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, ilde kamuda, özelde ve MAKÜ veterinerlik Fakültesinde çalışan veteriner hekimler katıldı.


Burdurlu veterinerler yemekte buluştu paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir