Türkiye’nin mecburiyetlerinden ilki geniş tabanlı hükümettir

İzmir’de partilileriyle bir araya geldiği dayanışma toplantısında konuşan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, içinde bulunulan tarihsel süreçte güvenlikle ekonomik sorunların iç içe geçtiğini, Türkiye’nin “bütün sınıflarını ve siyasi akımlarını bir hükümette birleştirmek” yönteminin çözüm için şart olduğunu vurguladı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İzmir’de düzenlenen dayanışma toplantısında partilileriyle biraraya geldi. Perinçek, burada yaptığı konuşmada dünya ve Türkiye siyasi gündemini değerlendirdi. Dış politikaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Bugün dünyada büyüyen ekonominin Asya ve Çin ekonomisi olduğunu dile getiren Perinçek, Türkiye’nin Çin’le işbirliği yaparak esaslı bir dış politika üretmesi gerektiğini belirtti.

DHA’nın haberine göre, Türkiye’de ara mallarının borçlanılarak ithal edildiğini, bu sebeple devlet, millet, işçi ve çiftçinin zora girdiğini ifade eden Perinçek, üreticinin baş tacı edilmesini isteyerek, asıl meselenin emek potansiyelini seferber etmek olduğunu söyledi.

GÜVENLİKLE EKONOMİK SORUNLAR İÇİÇE GEÇTİ; ÇÖZÜM

İÇİN BÜTÜN SINIRLAR VE SİYASİ AKIMLAR BİR HÜKÜMETTE BİRLEŞTİRİLMELİ

Perinçek, Türkiye’nin güvenlik tehdidi altında bulunduğunun altını çizerek, “namluların ağzında yaşıyoruz. Güvenlikle ekonomik sorunların iç içe geçtiği bir tarihsel süreci yaşıyoruz. Türkiye’nin bütün sınıflarını ve siyasi akımlarını bir hükümette birleştirmek çözümdür. Ekmek teknesini el ele koruyarak bu zorlukları aşarız ” diye konuştu.

EKONOMİK KRİZDEN ÜRETİM DEVRİMİYLE ÇIKILABİLİR

Türkiye’nin bütçe açığı verdiğini, ekonomisinin zor günlerden geçtiğini belirten Perinçek, bu zor süreçten ancak üretimin yükseltilmesiyle çıkılabileceğini ifade etti.

“Buradan bir tek çıkış noktası var, üretim devrimiyle buradan çıkılır, onun için ben kravatı çıkartım. Sizlere de kravatları çıkarmanızı öneriyorum” diyen Perinçek, “Türkiye bir üretim devrimiyle buradan çıkar, ihracatı arttırmak da üretim devrimine bağlı, refah da dış ödemeler açığını kapatmak da üretim devrimine bağlı. Üretim devrimi Türkiye’nin gündemine oturmuş. Türkiye bunu keşfedecek hükümet günü kurtarmaya çalışıyor, buradan bir devrimle çıkılacağını herkes görecek” diye konuştu.

Türkiye’nin bütün üretim kapasitesini harekete geçirilmesi gerektiğine dikkati çeken Perinçek, eli iş tutan herkesin düşük teknolojiyle de olsa üretime katkı sağlamasının gerektiğinin altını çizdi.

HDP, PKK, FETÖ DIŞINDAKİ BÜTÜN KUVVETLER BİR HÜKÜMETTE BİRLEŞTİRİLMELİ

Perinçek, FETÖ, HDP ve PKK dışındaki kuvvetlerin bir hükümette birleştirilmesi gerektiğini belirterek, “HDP, PKK, FETÖ haindir, düşmandır, Amerika’nın kuvvetleridir. Bırakalım onlara iktidar olanaklarını sağlamayı onlara hapishaneden başka hiç bir imkân ve yer veremeyiz. Onlara hapishane var. Onun için o FETÖ, PKK, HDP dışındaki kuvvetleri bir hükümette birleştirmek bugün siyasi çözüm açısından çok önemlidir” diye konuştu.

Geniş tabanlı bir hükümetin kurularak zorlukların paylaştırılması gerektiğini ifade eden Perinçek, şunları kaydetti:

FETÖ, HDP-PKK’YLE KURULACAK

BİR HÜKÜMET TÜRKİYE’Yİ YANGIN YERİNE ÇEVİRİ, 3 AY YÖNETEMEZ

“Ama AK Parti’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı da dışlayarak Türkiye buradan çıkamaz. Vatan Partililer de bunu söyleyince yakama yapışıyor, ‘Tayip Erdoğan’la beraber mi Türkiye’yi yöneteceksin?’ Evet, Tayyip Erdoğan ile beraber Türkiye’yi yönetmeye mecburuz. Türkiye’ye Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde tek başına onunla buradan çıkamaz ama onsuz da buradan çıkamaz. Çünkü hala arkasında Türkiye’nin yarısı var. Devlet Bahçeli de onunla birlikte, ikisi Türkiye’nin yarısı ediyor. Bir de onun tabanında vatansever, emekçi, zanaatkâr güçler var. Tayyip Erdoğan’sız bir hükümet kurmaya kalktığınızda o hükümet, FETÖ, PKK, CHP, İYİ Parti hükümeti olur. Onlar da Türkiye’yi yangın yerine çevirir, 3 ay yönetemez.”

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir