“Türkiye’yi tehdit eden kuvvetler ABD ve İsrail’dir”

“Türkiye, kötü yönetiliyor”

“Metina, Türkiye için bir haysiyet acısıdır; Türkiye’yi yönetenler için bir utançtır”

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Türkiye’yi yönetenlerin Türkiye’ye yönelen mevcut tehdidi cesur şekilde saptayamadıklarını ileri sürdü. Türkiye’nin kısa bir süre önce Metina’dan kaynaklanan çok büyük bir acıyı yaşadığını belirten Perinçek, ‘Metina Türkiye için bir haysiyet acısıdır. Türkiye’yi yönetenler için bir utançtır.’ dedi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’da yayınlanan Çıkış Yolu programında, gündeme dair yorum ve saptamalarda bulundu. Türkiye’nin düşmanının Amerika olduğunu bildiren Perinçek, Türkiye’nin kendi düşmanının kuzeye ve doğuya doğru genişlemesine ‘evet’ dediğini söyledi. Bu siyasetlerle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’yi yönetmesinin mümkün olmadığını kaydeden Perinçek, Türkiye’nin önümüzdeki dönemde Vatan Partisi önderliğinde Atlantikçi sistemden kurtulacağını ifade etti.

Perinçek, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

‘TÜRKİYE’NİN DÜŞMANI AMERİKA’

“Bugün kamuoyunun kafası karıştırılmış durumda. ‘ABD tepede bir hakem, Yunanistan ile Türkiye arasında hakemlik yapmaya, arabuluculuk yapmaya çalışıyor’ gibi bir anlayışı kafalara yerleştirmeye çalışıyorlar. Ve hep Amerika’dan bir eşitlik talebi var. ‘Yunanistan’a F-35 veriyorsun bize neden F-16 veriyorsun’ gibilerden. Bir kere olay böyle değil. Önce Türkiye’nin, gerçeğini görmesi lazım. En son Metina’da 9 askerimiz şehit edildi. Doğrudan doğruya ABD bizim SİHA’larımızı düşürdü. Ve kendi özel kuvvet komutanlarıyla, subaylarıyla Metina baskınında Amerikan askerleri de vardı. Amerika bizim karşımızda. Amerika Türkiye’nin düşmanı. Amerika bütün Yunanistan kıyılarına üslerini kurmuş. Bizde hala ‘Amerika, Türkiye ile Yunanistan arasında eşit olsun, ikimizde NATO üyesiyiz, bizi de Yunanistan kadar gözetsin, ona F35 veriyorsa bize de versin’ diyenler var. Peki bu F-16’lar, F-35’leri Türkiye kime karşı kullanılacak? Eğer Amerika’ya karşı kullanmayacaksa niye bunları talep ediyor?”

‘TÜRK-YUNAN SAVAŞI İHTİMALİ SIFIR’

“Amerika, Türkiye-Yunanistan dengesini Ege’de, Akdeniz’de kendi tarafında tutuyor. Çünkü karşımızda Yunanistan yok Amerika var. Bir Türk-Yunan savaşı olma ihtimali sıfır. Eğer bir savaş olacaksa Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Türkiye ile Amerika arasında olacak. Yunanistan da tıpkı PKK gibi DEAŞ gibi ABD’nin Türkiye üzerine sürdükleri arasında yer alacak. ABD ve İsrail, Türkiye’yi tehdit eden kuvvetlerdir. Zaten Yunanistan sahillerinde Amerika var. Kıbrıs’ta da Suriye’nin, Irak’ın kuzeyinde de, Ukrayna’da da, Ermenistan’ta da

Amerika var.”

‘TÜRKİYE DOĞRU YÖNETİLMİYOR’

“ABD’yi hakem gibi ortada gören, ABD’den ‘Yunanistan tarafında olma bizi de gözet’ gibi talepler son derece garip. Türkiye bu bakımdan doğru yönetilmiyor. Tayyip Erdoğan yönetiminin tavırlarına bakıyoruz. ‘Yunanistan’a bunu verdin bizi de ver.’ Amerika senin düşmanın. İsveç’in, Finlandiya’nın NATO’ya alınmasına evet diyerek Türkiye kendi düşmanının kuzeye ve doğuya doğru genişlemesine evet dedi. Burada AK Parti sorumlu, MHP sorumlu, CHP sorumlu ve diğer evet oyu veren partiler ve milletvekilleri sorumlu. Bu siyasetleriyle Erdoğan’ın Türkiye’yi yönetmesi mümkün değil. Türkiye önümüzdeki dönemde Vatan Partisi önderliğinde Atlantikçi sistemden kurtulacak.”

‘TÜRKİYE’Yİ YÖNETENLER TEHDİDİ SAPTAYAMIYOR’

“Türkiye çok büyük bir acıyı maalesef bilincine çıkarmadan ve dillendirmeden yaşadı. O acı nedir? Bir haysiyet acısıdır. Metina bir haysiyet acısıdır Türkiye için. Eğer Türk devletinin merkezindekiler ve onların duygularını anlarsak Türkiye bir haysiyet acısı yaşıyor. Türkiye’ye bir sopa gösterilmiştir ve o gösterilen sopa son alınan kararların hızla ve radikal şekilde uygulanmasını getirdi. Bu bir haysiyet acısıdır. Bu aynı zamanda Türkiye’yi yönetenler açısından bir utançtır. Metina, bugün Türkiye’yi yönetenler için bir utançtır. Türkiye’yi yönetenler bugün kendisine yönelik tehdidi cesur bir şekilde saptayamıyor. Bu tehdit Amerika ve İsrail’den geliyor.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.