Türkmen Dağı’nda Amerikan destekli terör güçlerine darbe

Rusya’nın havadan yoğun bombardıman altına aldığı, Suriye ordusunun karadan sıkı bir yürüyüşle saldırdığı, ABD’nin desteklediği ve eğittiği terör gruplarının elinde bulunan, Lazkiye’de stratejik değeri çok yüksek olan, dün bazı grupların ve basın yayın organlarının Türkmenlerin katledildiği yaygarası kopartılan Türkmen Dağı bölgesinin dün teröristlerden temizlendiği bildirildi.

Rusya ve vatanını savunan Suriye ordusunun operasyon yaptığı Esad karşıtı Amerikancı terör gruplarının elindeki Türkmen Dağı bölgesinde, araştırma yapmadan bazı grupların sokağa çıkarak feryat etmelerinin aksine Türkmenler değil, Amerikan ve Batı destekli Esad karşıtı cihatçı terör gruplarının hedef alındığı öğrenildi.

VATANINI SAVUNAN SURİYE ORDUSU TÜRKİYE SINIRINA YAKLAŞTI

Hatay/ Yayladağı ile Esad’ın doğum yeri olan Lazkiye arasında bulunan, Amerikan ve Batı destekli Fetih Ordusu’nun elinde tuttuğu ve El Nusra’nın da bulunduğu Türkmen Dağı diye adlandırılan bölgede Suriye ordusunun geniş çaplı operasyonlarının hızla sürdürüldüğünün belirtildiği Aydınlık’taki Irmak Mete ve Masum Gök haberine göre, Amerikan beslemeli terörist gruplar büyük kayıp vermektedir. Operasyonlarda yoğun Amerikan propagandasına rağmen sivil halkın zarar görmediği görgü tanıklarınca kaydedildi. Suriye ordusunun ise adım adım Türkiye sınırına doğru ilerlediği ileri sürüldü.

TÜRKMENLER DEĞİL, ABD DESTEKLİ CİHATÇI TERÖR GRUPLARI VURULUYOR

Suriye Milli Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tarık Sulo Cevizci, operasyon yapılan bölgede yoğun bir sivil nüfusun olmadığını; Suriye Türkmenlerinden Avukat Ali Öztürkmen ise Türkiye’de Türkmenler katlediliyor yaygarasını yalanladığı açıklamasında, Türkmen sivil halkın büyük bölümünün Suriye ordusunun kontrolünde olan bölgede yaşadığını, diğer yerlerde El Nusra gibi cihatçı grupların hâkim olduğunu, buradaki Türkmen nüfusun 4 yıl önceki savaşta Türkiye’ye kaçtığını belirtti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir