Vali Arslantaş’ın 24 Kasım mesajı

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Arslantaş mesajında şu görüşlere yer vermiştir:

Ülkemizin dört bir yanında fedakarca görev yapan, yarınlarımızın mimarı saygıdeğer öğretmenlerimizin, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü” en içten duygularımla kutluyorum.

Öğretmenlik mesleği; bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar emek, sabır, hoşgörü ve fedakârlık isteyen saygın bir meslektir. Herkesin üzerinde emeği olan ve gönlünde müstesna bir yer tutan Öğretmenlerimiz, en değerli varlıklarımız çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştirerek yarınlara hazırlayan, gücünü sevgiden alan eğitim neferleridir.

Doğruyu öğreten, doğru düşündüren, engin tecrübesiyle öğrencisine yol gösteren Öğretmenlerimiz, yepyeni ufuklara yelken açmamıza vesile olan, yolumuzu kesen tüm karamsarlıkları aşmamızı sağlayan, Ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için çaba gösteren vefakar insanlardır.

Bilgi ve teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde bilgi toplumu olmanın en temel şartı eğitimli insan gücüne sahip olmaktan geçmektedir. Bu doğrultuda çocuklarımızı yarınlara hazırlayan ve onların yetişmesinde büyük bir fedakârlık ve özveriyle çalışan öğretmenlerimiz her türlü takdiri fazlasıyla hak etmektedir.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” veciz sözünde ifade ettiği gibi, unutmayalım ki, ikbal de, hüner de, zafer de, başarı da, yarınlarımız da Öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir.

Bu nedenledir ki sizler iyi bir eğitimci ve iyi bir rehber olduğunuz sürece okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz yarının Türkiye’sinde ayakları yere sağlam basan, vatanını, bayrağını seven, kültürüne ve değerlerine sahip çıkan, milletine ve insanlığa yararlı güçlü bireyler olarak söz sahibi olmaya devam edeceklerdir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde başta “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, eğitim şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş olan öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimize sağlık içerisinde, mutlu, huzurlu yarınlar diliyorum.” Demiştir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.