Vali Arslantaş’ın 8 Mart mesajı

Burdur Valisi Ali Arslantaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Arslantaş mesajında şu görüşlere yer verdi;

Sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

İstiklal mücadelemizde de çok önemli görevleri üstlenerek canları pahasına vatanı korkusuzca savunan kadınlarımız tarihimizin her döneminde, aile ve toplum yapısının merkezinde olmuşlardır.

Peygamber Efendimiz bir hadis-i şerifinde “Sizin en hayırlınız, kadınlarına karşı en iyi davrananınızdır”  “Cennet, anaların ayakları altındadır” buyurmuştur. Dinimizin ve medeniyetimizin kadına böylesine değer vermiş olması, kadının ne kadar değerli olduğunu göstermektedir.

Hayatın tüm alanlarında her türlü fedakarlığı gösteren kadınlarımız, vatanımız için canını feda etmeye hazır nesiller yetiştirmektedirler. Kadınlarımız toplumsal yaşamın sosyal-ekonomik-kültürel-siyasal-eğitim alanları ve karar alma mekanizmalarında yer alarak ülkemizin daha güçlü olmasına katkı sağlamaktadırlar.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, kadınlara yönelik her türlü ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet içeren uygulamaların karşısında olduğumuzu bir kez daha güçlü bir şeklinde ifade ederek, başta şehit anneleri, şehit eşleri ve şehit kızları olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, en içten saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.