Vali Arslantaş’ın 6 Mart mesajı

Burdur Valisi Ali Arslantaş, 6 Mart Atatürk’ün Burdur’a Gelişinin 91. Yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Arslantaş mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Burdur’u teşrifinin 91. yıl dönümünde bir kez daha şükran, minnet duyguları içerisinde saygı ve rahmetle anıyorum.

Çetin geçen Milli Mücadele yıllarının hemen ardından Cumhuriyetin ilanıyla birlikte yurt gezilerine başlayan Atatürk, Anadolu insanıyla bütünleştiği bu gezilere çok büyük önem vermiştir.

Gerçekleştirdiği bu gezilerde halkıyla yakın diyaloglar içerisinde karşılıklı fikir alışverişinde bulunmuş, sorunlarını yerinde dinleyerek, yapılacak yenilik ve atılımları halkımızla bizzat paylaşarak, yeni ve ileri bir Türkiye Cumhuriyeti ideali için atılacak adımların temellerini bu gezilerde atmıştır.

Bu kapsamda 6 Mart 1930 tarihinde İlimize ziyaret gerçekleştiren Atatürk’ü Burdur Valisi İbrahim Hazım Bey başkanlığındaki bir heyet karşılamış, sonrasında Atatürk şehir merkezi Çatalpınar mevkiinde kendisini bekleyen coşkulu Burdur halkıyla kucaklaşmıştır.

Bugün bizler de “6 Mart Şeref Günü” vesilesiyle, Atamızı İlimizde ağırladığımız o günleri Bütün Burdurlular olarak tekrar gururla yadediyoruz. Bu gururu yaşarken Burdur olarak ortak gayemiz O’nun bize miras bıraktığı Ülkemizi Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için, birlik beraberlik içerisinde çok çalışmak olacaktır.

Bu duygular içerisinde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Burdurlu hemşerilerimin ‘6 Mart Şeref Gününü’ kutluyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.