Vali Arslantaş’tan çarpıcı ve sıradışı talimat

FakFuk Fon, Pazar esnafının ürünlerini satın alacak

Tam kapanma sürecinde üreticinin ürünleri elinde kalınca son anda yeniden bir günlüğüne açılmasına karar verilen semt pazarlarından Uzay Çatı altındaki Salı pazarında incelemelerde bulunan Burdur Valisi Ali Arslantaş, pazar esnafının satamadığı elinde kalan ürünlerin satın alınarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılması talimatı verdi.

Tam kapanma üreticiyi perişan etti.

Sebze-meyve üreticisi ürünlerini çöpe dökmeye başladı.

Ziraat Odaları ve diğer yetkililer devreye girdi.

Semt pazarları haftada bir günlüğüne, Cumartesi günü sıkı kontrol altında açıldı.

Burdur’daki bütün semt pazarlarına halk hücum etti.

Pazar girişlerinde uzun HES kuyrukları oluştu.

İçeride mesafenin ortadan kalkması yüzünden Korona bayram yaptı.

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Uzayçatı’ya geldi.

Salı Pazarında incelemelerde bulundu.

Vali Arslantaş’a, Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (namı diğer FakFuk Fon) Müdürü Murat Yarar eşlik ettiler.

Denetim sırasında esnaflarla sohbet ederek, satış durumlarıyla ilgili bilgiler alan Vali Arslantaş, gerek mevsimsel etkiler dolayısıyla yaşanan ürünlerin saklama zorluğu ve raf ömürlerindeki kısalık nedeniyle çiftçimiz tarafından üretilen tarımsal ürünlerin zayi olmaması için pazar esnafının elinde kalan tüm sebze ve meyvelerin satın alınması talimatını verdi.

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecini, birlik beraberlik içerisinde el birliği ile üstesinden geleceklerini vurgulayan Vali Arslantaş, pazar esnafının bugün satılmayıp elinde kalan ürünlerini satın alarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracaklarını belirtti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir