Vali Şerif Yılmaz, Yeşilova İlçesine ziyarette bulundu.

Vali Yılmaz, Yeşilova ziyareti öncesi yol güzergahı üzerinde bulunan Dereköy ve Orhanlı Köyü içerisinden geçerken programda olmamasına rağmen ziyaret ederek köy sakinleri ile bir süre sohbet etti. Daha sonra Yeşilova İlçesi programı kapsamında Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Yılmaz’ı Yeşilova Kaymakamı Necdet Özdemir karşıladı. Kaymakam Özdemir’i makamında ziyaret eden Vali Yılmaz, kendisinden Yeşilova İlçesi hakkında genel brifing aldı. Vali Yılmaz daha sonra İlçe İdare Şube  Başkanları toplantısına katıldı.

Kaymakamlık ziyareti sonrası Vali Yılmaz Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek’i ziyaret etti. Vali Yılmaz’ı makamında ağırlayan Başkan Özbek ziyareti dolayısıyla teşekkür ederek, Belediye olarak yaptıkları çalışmalar hakkında kendisini bilgilendirdi.  Belediye ziyareti sonrası Salda Gölü kıyısında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu desteğinden faydalanarak hizmete başlayan, Otel Lago Di Salda’yı ziyaret eden Vali Yılmaz,  Otel yetkilileri eşliğinde oteli gezerek ilk izlenimlerini paylaştı. Konum itibariyle Salda Gölü kıyısında güzel bir konumda olduğunu belirten Vali Yılmaz, sessiz, sakin ve huzurlu bir ortamda hizmet vermekte olan otelin gerçekten çok güzel olduğunu ifade etti. Bu güzel yatırımlarından dolayı otel yetkililerine teşekkürlerini ifade etti.

Otel ziyaretinin sonunda Yeşilova ziyaretinin değerlendirmesini yapan Vali Yılmaz, “İlçe gezileri programı kapsamında Burdur’un turizm merkezlerinden birisi olan Yeşilova İlçesini ziyaret ettiklerini belirterek, ilk olarak köylerle başladığımız gezi programında yapılan kilit parke ve köy yolu asfaltlama çalışmalarını yerinde incelemiş olduk” dedi.

Konuşmasının devamında Salda Gölünün turizmle ilgili yeteri miktarda istifade edilemediğini belirten Vali Yılmaz, Turizmin deniz kum ve güneşle sınırlı kalmadığını, bunu kültür turizmi, doğa turizmi adı altında çeşitli turizm türleriyle beraber Turizm Bakanlığı öncülüğünde, tüm Türkiye’de olduğu gibi Burdur’da da geliştirmeye çalışacaklarını ifade etti. Tabi burada asıl olan alt yapının olmasıdır. Alt yapının olmadığı bir yere kimseyi getirme şansınız yok. Alt yapı tamamlandıktan sonra bununla eş zamanlı tanıtımın yapılması gerekiyor. Bu çalışmaları da eş zamanlı yapmak suretiyle doğal ortamı bozmadan bunu başarırız dedi.

Genel itibariyle baktığımız zamanda ilimize devlet tarafından yapılan yatırımlar olsun, ister şahıslar tarafından yapılan yatırımlar olsun. Özel müteşebbis açısından baktığımızda, ağırlıklı olarak mermer gözüküyor. Onun dışında sektörlerde çok fazla sanayileşme olmadığını görüyoruz. Sadece mermer değil, bunun çeşitlendirilmesi gerekiyor.

İlimizde yoğun bir şekilde yapılan hayvancılıkla beraber süt üretiminin de değerlendirilmesini düşünüyorum. Süt işleme tesisi olarak, et entegre tesisleri olarak çalışma yapılıp katma değerimizi pazarlamamız gerekiyor. Bununla ilgilide devletimizin vermiş olduğu destekler ve hibeler var. Bunlardan ilimizdeki iş adamları ve müteşebbislerimizin istifade etmesi gerekiyor. Yatırımcıyı her zaman dışta aramak gerekmiyor. Ticaret risktir. Bazen risk almamız gerekiyor. Kendimiz öncülük yapmamız gerekiyor. Yatırım yapacak olan iş adamlarımıza gerekli desteği kolaylığı sağlayacağımızı söyleyebilirim” dedi.

Vali Yılmaz, Otel Lago Di Salda’da gazetecilere yaptığı açıklama sonrası Salda Gölü kıyısında kamp kurmuş ve Türkiye’nin çeşitli illerinden Burdur 1. Uluslararası Doğa ve Tarih Festivali için gelen fotoğraf sanatçılarını kamp alanlarında ziyaret etti.

Vali Yılmaz’ın Yeşilova İlçesi ziyaretinde Vali Yardımcısı Bülent Uygur, İl Jandarma Komutanı J. Alb Tayfun Dündar, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Isparta Orman Bölge Müdürü İsmail Tüfekçi, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, İl Sağlık Müdür Vekili Sevinç Sütlü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fırat Erkal, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bayram Balban, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsmail Deveci, Orman İşletme Müdürü Celal Korkmaz, İl Genel Meclis Üyesi Ali Selek, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan yer aldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir