Kurunun yanında yaş da yanmaya başladı

Karamanlı CHP Gençlik Kolları Başkanı Nuri Erdem Sosyal Medya

Paylaşımları Nedeniyle FETÖ Üyesi Olma Suçlamasıyla Bugün Tutuklandı

Amerikancı FETÖ’cü darbe kalkışmasının bastırılmasının üzerinden geçen 12 günün sonunda ülke çapında gözaltılar ve tutuklamalar bütün hızıyla sürerken, zaten pür dikkat kesildikleri ve diktatörlük uygulaması diye suçlamaya hazır olan Türkiye’nin düşmanlarının eline koz verircesine, hukuk devleti işlemlerinin dışına taşan olaylar da gelişmeye başladı. Bugün İzmir Torbalı’da köylülerle birlikte TGB’li bir gencin FETÖ üyeliğinden tutuklanarak cezaevine konmasının yanında bir gelişme de ilimizde yaşandı. CHP Karamanlı Gençlik Kolları Başkanı Nuri Erdem, sosyal medya üzerinden FETÖ propagandası yapmak suçlamasıyla çıkarıldığı Tefenni Sulh Hukuk Mahkemesi’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Amerikan güdümlü Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’cü) darbe girişiminin bastırılmasının üzerinden geçen 12 günün sonunda ülke çapında gözaltılar ve tutuklamalar bütün hızıyla sürmektedir. Ancak zaten pür dikkat kesildikleri ve en küçük bir yanlışı öne sürerek diktatörlük uygulaması diye suçlamaya hazır olan Türkiye’nin Batılı ve yerli işbirlikçisi düşmanlarının eline koz verircesine, hukuk devleti işlemlerinin dışına taşan olaylar da gelişmeye başladı. Bugün (28 temmuz 2016 günü) İzmir Torbalı’da sala veren imamla tartışan köylülerle birlikte orada sadece seyirci olarak bulunan, ancak kamera çekimine giren TGB’li bir gencin FETÖ üyeliğinden tutuklanarak cezaevine konmasının yanında bir gelişme de ilimizde yaşandı. CHP Karamanlı Gençlik Kolları Başkanı Nuri Erdem, sosyal medya üzerinden FETÖ propagandası yapmak suçlamasıyla çıkarıldığı Tefenni Sulh Hukuk Mahkemesi’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Telefonla ulaştığımız CHP İl başkanı Barış Ayten, paylaşımda FETÖ’yü övmek ya da savunmak gibi en küçük bir suç unsurunun bulunmadığını, hukuk mücadelelerinin süreceğini belirtti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir