Vali Şıldak’ın 23 Nisan mesajı

Burdur Valisi Hasan Şıldak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

İşte o mesaj!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıl dönümünü kutlamanın heyecan ve gururunu yaşarken,  bu kutlu günde bütün dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

Hiç şüphesiz ki 100 yıl önce Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” şiarıyla bir Cuma günü dualarla açılmış olan Yüce Meclisimiz, bağımsızlık yolunda Milletimize yön veren şanlı tarihimizdeki en önemli mihenk taşlarından biridir.

Türk Milletinin yedi düvele karşı topyekûn var olma mücadelesi verdiği Kurtuluş Savaşı sürecinin yönetildiği, önemli kararların alındığı, milli birlik ve beraberlik ruhunun tesis edilerek yarınlarımızın temelinin atıldığı Gazi Meclisimiz, bir daha sönmemek üzere tutuşturulan Anadolu bağımsızlık ateşinin yakıldığı yerdir.

Bu tarihi günü Dünya çocuklarına armağan eden eşsiz lider Mustafa Kemal Atatürk, “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” diyerek onlara verdiği önemi ve bu konuda bizlere yüklediği sorumluluğu açık bir şekilde ifade etmiştir.

Bugün bize düşen, yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak için var gücümüzle çalışmak, onları en başta vatanına, bayrağına, milli manevi değerlerine bağlı bireyler olmak üzere, günün şartlarında bilgi ve birikime sahip donanımlı bireyler olarak geleceğe güvenle hazırlanmalarını sağlamaktır.

Çocuklarımıza olan sarsılmaz inancımız ve güvenimizi bir kez daha ifade ederken bütün yavrularımızın Bayramını tekrar kutluyorum.

Bu duygularla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 1’inci Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Yüce Meclisimizin 100 yıl önce kuruluşunda görev alan herkesi, vatanımız ve milletimiz için mücadele etmiş tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100. Yılı Kutlu Olsun…

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir