Vali Yılmaz, kripto FETÖ’cülere dikkat çekti

15 Temmuz Amerika merkezli FETÖ’cü darbe teşebbüsünün üzerinden 21 gün geçmesine rağmen hala alanlardan ayrılmayan ve ilk günkü heyecan ve coşkuyu taşıyan halk kitlelerine konuşan Vali Yılmaz, 474 açığa alınmaya rağmen hala kripto olmuş (gizlenen) Fethullah Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının bulunduğuna dikkat çekti. Görgü tanıklarının belirttiklerine göre, Demokrasi Nöbetinde helva dağıtan, helva dağıtımı sırasında toplu fotoğraf çektiren protokolle kareye girmeye çalışırken Vali Yılmaz tarafından kovulan, daha önce FETÖ’nün iş adamları kanadı kapsamında gözaltına alınarak serbest bırakılan ilimizde F Tipi cemaatçiliği ile tanınan, merkezde bir ünlü lokantanın sahibini kastederek “aramıza girip helva dağıtmakla bu milleti kandıramazsınız. Bu millete ayran dağıtmakla kandıramazsınız. Devleti hiç kandıramazsınız. Bu millet Çanakkale Savaşında helva yemedi. Savaşan askerimiz hoşaf suyunu bir kaç defa kaynadıktan sonra kuru ekmekle Çanakkale Savaşını kazandı. Birilerinin Amerika’daki sarayda ki o şerefsizin neler yediğini bilmiyoruz” diye sert konuştu.

Amerikan güdümlü bir CİA operasyonu olan 15 Temmuz Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’cü) darbe kalkışmasının üzerinden 21 gün geçmesine rağmen hala alanlardan ayrılmayan ve ilk günkü heyecan ve coşkuyu taşıyan halk kitlelerine konuşan Burdur Valisi Şerif Yılmaz, 474 açığa alınmaya rağmen hala kripto olmuş (gizlenen) Fethullah Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının bulunduğuna dikkat çekti. Görgü tanıklarının belirttiklerine göre, Demokrasi Nöbetinde helva dağıtan, helva dağıtımı sırasında toplu fotoğraf çektiren protokolle kareye girmeye çalışırken Vali Yılmaz tarafından kovulan, daha önce FETÖ’nün iş adamları kanadı kapsamında gözaltına alınarak serbest bırakılan merkezde bir ünlü lokantanın sahibini kastederek “aramıza girip helva dağıtmakla bu milleti kandıramazsınız. Bu millete ayran dağıtmakla kandıramazsınız. Devleti hiç kandıramazsınız. Bu millet Çanakkale Savaşında helva yemedi. Savaşan askerimiz hoşaf suyunu bir kaç defa kaynadıktan sonra kuru ekmekle Çanakkale Savaşını kazandı. Birilerinin Amerika’daki sarayda ki o şerefsizin neler yediğini bilmiyoruz” diye sert konuştu.

BURDUR’DA 474 KAMU PERSONELİ AÇIĞA ALINDI

Kütahya’da bir buçuk yıl önce bunların inlerini girdiğini, bu teröristlerin yetiştirildiği yurtları kapattığını söyleyen Vali Yılmaz, yurtları kapattığında, buralarda “İsrail’e uşaklık yapan teröristler”in yetiştirildiğini belirttiğini, bu teröristler bugün ise milletin başına bomba yağdırdığı ifade etti.

İÇİMİZDE HALA BU TERÖRİSTLERDEN GİZLENMİŞ OLAN VAR

Vali Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün içimizde hala bu şerefsizlerden var. Bunlarla ilgili devletin en sert şekilde kararlılığına göstereceğiz. İlimizde bugüne kadar kamuda çalışan 474 personel açığa alındı. Bunların devletle ilişkisinin kesileceği süreci başlattık ve soruşturma devam ediyor. Zanlı olarak 14 tane gözaltı var ve bugüne kadar 58 kişi mahkeme tarafından tutuklandı. Tutuklananların 35 tane kamu personeli ve 23 tanesi sivil vatandaş.”

HELVA DAĞITARAK, AYRAN DAĞITARAK BU MİLLETİ KANDIRAMAZSINIZ

Kripto FETÖ’cü hainlere seslenen Vali Yılmaz, “aramıza girip helva dağıtmakla bu milleti kandıramazsınız. Bu millete ayran dağıtmakla kandıramazsınız. Devleti hiç kandıramazsınız. Bu millet Çanakkale Savaşında helva yemedi. Savaşan askerimiz hoşaf suyunu bir kaç defa kaynadıktan sonra kuru ekmekle Çanakkale Savaşını kazandı. Birilerinin Amerika’daki o şerefsizin neler yediğini bilmiyoruz” diye konuştu.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir